Fotogalerie

/album/fotogalerie239/a7621211-jpg/
/album/fotogalerie239/a75030883-jpg/
/album/fotogalerie239/a92980458-jpg/
/album/fotogalerie239/a23414194-jpg/
/album/fotogalerie239/a63361372-jpg/
/album/fotogalerie239/a72067356-jpg1/

Poloha na mapě

Na kole okolo Broumovských stěn

Jak vypovídá již z názvu, tato trasa vás zavede mezi Broumovské stěny, kde si budete moci užít ničím nerušený odpočinek v krásné přírodě.

Na kole okolo Broumovských stěn

     

Zdroj: panoramio.com

Pole, lesy, louky

Na této trase poznáme krásu oblastí Broumovských stěn a malebného přilehlého okolí. Na okružní cestu vyrážíme z náměstí v Polici nad Metují od Mariánského sloupu a míříme do Suchého Dolu. Míříme dál, okolo Hlavňovského rybníka, s možností občerstvení v hospůdce Na hrázi, do Hlavňova, obce pod Broumovskými stěnami.  Dále se vydáváme k rozcestí Nad křižovatkou, v jejíž blízkosti je louka s ohroženými rostlinami trávovitého vzhledu – ostřicemi, a některými ze vzácných rostlin vstavačovitých. Cesta vede krásnou přírodou až do Křinice a pod Broumovem míří do Martínkovic a Božanova. Počítejte s tím, že část trasy vede po nezpevněných polních a lesních cestách.

 

Popis trasy

Police nad Metují – Suchý Důl – Křinice – Broumov – Martínkovice - Božanov.

 

Náročnost trasy

Trasa je středně náročná a dlouhá 25 km.

 

Občerstvení

Po 3 km, ještě než vjedete do Broumovských skal, se můžete občerstvit v hospůdce Na Hrázi u Hlavňovského rybníka. Další příležitost se vám naskytne v Broumově po 13 km. Odpočinout si můžete třeba v restauraci Střelnice. 
 

Cesta zpět

Jednou z možností je vrátit se stejnou cestou opět na kole nebo autobusem přes Broumov. Nebo můžete projet Broumovskými skalami přímo do Police nad Metují.

 

Tip na výlet

V Suchém Dolu můžeme obdivovat zachovalé statky broumovského typu, překrásné roubené chalupy i stavení s vysokými dřevěnými štíty. Dále tu je také k vidění památný strom, Barešova lípa, která je nejstarším stromem v Suchém Dole a jedním z nejstarších v chráněné krajinné oblasti Broumovska. Pokud bychom se tu chtěli porozhlédnout víc, v Ticháčkově lese bychom si mohli prohlédnout dřevěnou poutní kapli a křížovou cestu.

 

Na kole okolo Broumovských stěn

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.