Fotogalerie

/album/fotogalerie233/a8044418-jpg/
/album/fotogalerie233/a84858582-jpg/
/album/fotogalerie233/a42847455-jpg/
/album/fotogalerie233/a60162441-jpg/
/album/fotogalerie233/a72552600-jpg/
/album/fotogalerie233/a82906923-jpg/

Poloha na mapě

Ze Sněžného údolím Zlatého potoka a zpět

Na nenáročné trase, která je vhodná i pro děti v cyklovozíku, Ze Sněžného úkolím Zlatého potoka a zpět si skvěle odpočinete od všedního shonu.

     

Zdroj: panoramio.com

Bysterskými doly

Tato pěkná trasa začíná u chaty Horalky ve Sněžném. Od Horalky zamíříme po modré značce k rozcestí Na Krahulci a odtud na Sedloňov. Cesta nás vede hned v úvodu doprava na Dobřany. Projedeme Dobřany a Nedvězí a míříme prudkou cestou dolů, do údolí Zlatého potoka. Z Kounova, který leží na Zlatém potoce, pokračujeme proti jeho proudu Bysterskými doly až do zatáčky do obce Bystrá. Za pěkného letního počasí je možné se osvěžit na koupališti mezi obcí Bystrou a Janovem. Závěrečný úsek cesty pak vede směrem na východ po nezpevněné ale velmi pěkné polní cestě zpátky do Sněžného. Tato trasa je vhodná i rodiče s dětmi v cyklovozících.

 

Popis trasy

Sněžné – Dobřany – údolí Zlatého potoka – Kounov – Bystrá – Janov – Sněžné
 

Délka a náročnost trasy

Tato středně náročná trasa je dlouhá 20 km.

 

Občerstvení

Po 9 km, tedy zhruba v polovině, dorazíte do obce Kounov, kde se můžete najíst třeba v hostinci U Tří lip

 

Tip na výlet

Navštivte Dobřany vyhlášené svou autokrosovou tratí, která nezahálí ani v zimním období, kdy se tu jezdí populární závody v motoskijöringu. Při bližším zkoumání zjistíte, že v lese pod tratí jsou patrné zbytky dobřanského hradu.

 

Od chaty Horalka ve Sněžném, údolím Zlatého potoka a zpět

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.