Fotogalerie

/album/fotogalerie223/kunstatska-kaple-jpg3/
/album/fotogalerie223/tetrevec-jpg/
/album/fotogalerie223/opevneni-jpg/
/album/fotogalerie223/po-hrebeni-orlickych-hor-jpg1/
/album/fotogalerie223/cesta-po-hrebeni-orlickych-hor-jpg/
/album/fotogalerie223/po-hrebeni-orlickych-hor1-jpg/

Poloha na mapě

Po hřebeni Orlických hor - Deštné v Orlických horách

Vydejte se po naučné stezce Po hřebeni Orlických hor, na které vás čeká 11 zastavení se zajímavými informacemi převážně o fauně a flóře Orlických hor.

Po hřebeni Orlických hor

     

Zdroj: panoramio.com

Po vrcholcích hor

Naučná stezka vede po červené značené hřebenové trase (Jiráskova cesta) a je dlouhá 15 km. Trasa začíná na Šerlišském sedle odkud budete pokračovat směrem na  Velkou Deštnou , nejvyšší vrchol Orlických hor a dále na vrchol Homole, Tetřevce, kolem Kunštátské kaple až k sedlu Mezivrší, kde trasa končí.

 

Popis trasy

Šerlišské sedlo - Velká Deštná - vrchol Homole - vrch Tetřevec - Kunštátská kaple - sedlo Mezivrší

 

Zastavení

Na trase najdete celkem 11 informačních panelů, které jsou na trase rozmístěny pouze v letní sezóně od května do října.

 

Na Šerlichu (CHKO Orlické hory) - Jelení lázně (Lesy Orlických hor) - Na Velké Deštné (Vývoj Orlických hor) - Na Velké Deštné (Počátky turistiky v Orl. horách) - Sedlo pod Velkou Deštnou (Flóra Orlických hor) - Valinův pramen (Vodohospodářské poměry) - Nad Čertovým dolem (Vývoj osídlení Orlických hor) - Na Tetřevci (Fauna Orlických hor) - U Kunštátské kaple (PR Rašeliniště U Kunštátské kaple) - Pěticestí (Návštěvní řád CHKO Orlické hory) - Na Mezivrší (CHKO Orlické hory)

 

Celková délka

Trasa pro pěší měří 15 km.

Trasa pro cyklisty měří 17 km.

 

Občerstvení

Pokud na vás příjde hlad můlžete se občerstvit po 12 km v bufetu na Pěticestí, který slouží také jako ohlašovna Horské služby a také jako úkryt před nepřízní počasí.

 

Cesta zpět

Zpátky na Šerlišský mlýn se dostanete šedou linkou turistického autobusu.

 

Tip na výlet

Po 3 km dojdete na vrchol Velká Deštná, dříve zvaná Sedmihradská hora, kde můžete vylézt na jednoduchou vyhlídku. Za dobrého počasí je zde neuvěřitelný výhled až k Hradci Králové a na Kralický Sněžník.

 

Mapa Po hřebeni Orlických hor

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.