Fotogalerie

/album/fotogalerie223/kunstatska-kaple-jpg3/
/album/fotogalerie223/tetrevec-jpg/
/album/fotogalerie223/opevneni-jpg/
/album/fotogalerie223/po-hrebeni-orlickych-hor-jpg1/
/album/fotogalerie223/cesta-po-hrebeni-orlickych-hor-jpg/
/album/fotogalerie223/po-hrebeni-orlickych-hor1-jpg/

Poloha na mapě

Po hřebeni Orlických hor - Deštné v Orlických horách

Vydejte se po naučné stezce Po hřebeni Orlických hor, na které vás čeká 11 zastavení se zajímavými informacemi převážně o fauně a flóře Orlických hor.

Po hřebeni Orlických hor

     

Zdroj: panoramio.com

Po vrcholcích hor

Naučná stezka vede po červené značené hřebenové trase (Jiráskova cesta) a je dlouhá 15 km. Trasa začíná na Šerlišském sedle odkud budete pokračovat směrem na  Velkou Deštnou , nejvyšší vrchol Orlických hor a dále na vrchol Homole, Tetřevce, kolem Kunštátské kaple až k sedlu Mezivrší, kde trasa končí.

 

Popis trasy

Šerlišské sedlo - Velká Deštná - vrchol Homole - vrch Tetřevec - Kunštátská kaple - sedlo Mezivrší

 

Zastavení

Na trase najdete celkem 11 informačních panelů, které jsou na trase rozmístěny pouze v letní sezóně od května do října.

 

Na Šerlichu (CHKO Orlické hory) - Jelení lázně (Lesy Orlických hor) - Na Velké Deštné (Vývoj Orlických hor) - Na Velké Deštné (Počátky turistiky v Orl. horách) - Sedlo pod Velkou Deštnou (Flóra Orlických hor) - Valinův pramen (Vodohospodářské poměry) - Nad Čertovým dolem (Vývoj osídlení Orlických hor) - Na Tetřevci (Fauna Orlických hor) - U Kunštátské kaple (PR Rašeliniště U Kunštátské kaple) - Pěticestí (Návštěvní řád CHKO Orlické hory) - Na Mezivrší (CHKO Orlické hory)

 

Celková délka

Trasa pro pěší měří 15 km.

Trasa pro cyklisty měří 17 km.

 

Občerstvení

Pokud na vás příjde hlad můlžete se občerstvit po 12 km v bufetu na Pěticestí, který slouží také jako ohlašovna Horské služby a také jako úkryt před nepřízní počasí.

 

Cesta zpět

Zpátky na Šerlišský mlýn se dostanete šedou linkou turistického autobusu. Pokud se chystáte na dovolenou do Orlických hor, určitě se vám budou hodit další zajímavé tipy na výlety.

 

Tip na výlet

Po 3 km dojdete na vrchol Velká Deštná, dříve zvaná Sedmihradská hora, kde můžete vylézt na jednoduchou vyhlídku. Za dobrého počasí je zde neuvěřitelný výhled až k Hradci Králové a na Kralický Sněžník.

 

Mapa Po hřebeni Orlických hor

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.