Fotogalerie

/album/fotogalerie181/serlissky-mlyn1-jpg/
/album/fotogalerie181/hranicni-prechod-do-polska-jpg/
/album/fotogalerie181/destne-jpg1/
/album/fotogalerie181/sedlonov-jpg1/
/album/fotogalerie181/serlich-jpg3/
/album/fotogalerie181/ns-okolim-destne-jpg/

Poloha na mapě

Okolím Deštné - Orlické hory

Prozkoumejte Orlické hory na stezce Okolím Deštné, která je 15 km dlouhá. Neváhejte a obklopte se přírodou a čerstvým vzduchem.

Okolím Deštné

     

Zdroj: panoramio.cz

Vyhlídky za odměnu

Její výchozí bod začíná na konečné zastávce autobusu u hotelu Národní dům v obci Deštné v Orlických horách. Od hotelu vyrazíte po silnici směr Svatý Matouš. Po výstupu vás stezka provede po vrchu hory s lyžarskou sjezdovkou, po kterém sestoupíte zpět na silnici. Tento úsek lze vynechat a zkrátit si trasu o pár kilometrů. Pokračujte dále od rozcestníku Deštné Zákoutí po žluté stezce směrem na Masarykovu chatu po silnici až na hřeben, kde se také můžete občerstvit. Z Masarykovy chaty vyrazíte dál po červeně značené trase přes přírodní rezervaci Bukačka na Polomské sedlo, kde odbočíte vlevo a budete se pomalu vracet po zelené trase pod Sedloňovských vrchem kolem Černého kříže zpět do Deštné v Orlických horách. Před Deštnou vás čeká za odměnu několik vyhlídek do vnitrozemí a nedotčené řopíky československého opevnění.

 

Popis trasy

Hotel Národní dům - Svatý Matouš - Nad Svatým Matoušem - Deštné Zákoutí - Šerlich Masarykova chata - Bukačka - Polomské sedlo - Pod Sedloňovským vrchem - Sedloňovský Černý kříž - Nad Národním domem vyhlídka

 

Zastavení

Na trase najdete celkem 8 informačních panelů, které jsou na trase rozmítěny pouze v letní sezóně od května do října.

 

Deštné - Zákoutí - Květena Orlických hor - Nadmořská výška 1015 m - SPR Bukačka - Vrchmezí 1084 m - Lesy Orlických hor - Černý kříž - Deštné - Národní dům

 

Celková délka

Trasa je dlouhá 15 km.

 

Občerstvení

Po 5 km až se dostanete na vrchol Šerlich, si můžete vydechnout a poobědvat v Masarykově chatě téměř na hranicích s Polskem.

 

Tip na výlet

Po překročení 6 km vstoupíte do rezervace Bukačka.Je to nejvýznamnější maloplošné chráněné území Orlických hor, jinak přezdívané také "botanická zahrada Orlických hor". Najdete zde více jak 294 druhů rostlin.

 

 Mapa Okolím Deštné 

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.