Fotogalerie

/album/fotogalerie227/olesnice-roubenka-jpg/
/album/fotogalerie227/olesnice-v-orl-horach-jpg/
/album/fotogalerie227/roubenky-v-olesnici-jpg/
/album/fotogalerie227/okolim-olesnice-jpg1/
/album/fotogalerie227/olesnice-jpg1/
/album/fotogalerie227/mapa-okolim-olesnice-jpg1/

Okolí Olešnice - Orlické hory

Nenáročná 6 km stezka vás nejen provede přírodou Orlických hor, ale také vás seznámí s historií technických objektů lehkého opevnění.

Okolím Olešnice

     

Zdroj: panoramio.com

Lehké opevnění

Olešnice v Orlických horách nabízí jednu z nejzajímavějších naučných stezek v regionu. Místní Občanské družení pro Olešnici provozuje trasu dlouhou 6 kilometrů, která Vás seznámí s tématikou budování vojenského opevnění před druhou světovou válkou. Stezka nabízí také krásnou procházku přírodou Orlických hor, na které se vám naskytne několik nádherných výhledů na Olešnici i vzdálenější okolí. Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout například na větrné elektrárny na Novém Hrádku, na Ostaš, polský Lewin Klodzki a Kudowu-Zdrój nebo až do Krkonoš. Na trase jsou celkem 4 zastavení u informačních tabulí, přibližná časová náročnost trasy jsou 2 hodiny.

 

Zastavení

Úvodní panel - Obranná koncepce - Lehké objekty vzor 36 - Lehké objekty vzor 37 - Stráž obrany státu

 

Celková délka

Trasa je dlouhá 6 km. Je nenáročná.

 

Občerstvení

Trasa je vybavena několika lavičkami, kde si můžete odpočinout, proto si s sebou zabalte svačinku. Po cestě není žádné občerstvení.

 

Mapa Okolím Olešnice

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.