Fotogalerie

/album/fotogalerie229/julincino-udoli-jpg1/
/album/fotogalerie229/pecin-jpg/
/album/fotogalerie229/pustiny-jpg/
/album/fotogalerie229/rokytnice-jpg1/
/album/fotogalerie229/slatina-nad-zdobnici-jpg/
/album/fotogalerie229/tvrz-skutina-jpg/

Poloha na mapě

Kačenčina pohádková říše

Tato hra vás zavede na pohádkové putování s Kačenkou vládkyní Orlických hor. Pro vaše děti to bude příjemné zpestření a pro vás odpočinek.

     

Zdroj: panoramio.com

S vandrovní knížkou pro ceny

Pokud na výlet vyrážíte se svými dětmi, pak je můžete zabavit a potěšit pohádkovým putování po horách. Jedná se pohádkovou hru, kterou každoročně pořádají horské obce sdružené v „pohádkové říši“ Orlických hor. Ke hře „Putování po Kačenčině pohádkové říši“ potřebujete zakoupit Vandrovní knížku za 60 Kč, která je k dostání v informačních střediscích a ve sdružených obcích. Do vandrovní knížky pak společně s dětmi budete sbírat jednotlivá razítka horských obcí (celkem jich je 29) a kolky z restaurací na cestě (za každých 150 Kč jeden kolek), muzeí, kulturních zařízení atd. Cestu můžou samozřejmě absolvovat i dospělí s dětskou duší. A jaké jsou ceny? Tak získáte pohádkový list navštívené obce a za nejméně 18 razítek další pěkné odměny – například hrneček, průvodce, regionální publikace. Ceny si můžete vyzvednout v regionálních informačních centrech v Deštném, Rokytnici a v Novém Městě nad Metují, kde Vám ke hře podají podrobné informace.

 

Kam pro vandrovní knížku a odměny

Deštná v Orl. horách (informační centrum) - Nové Město nad Metují (městské muzeum) - Rokytnice v Orl. horách (info service)

 

Kam pro razítka a kolky

Bačetín - Bartošovice - Bohdašín - Bystré - Česká Čermná - Deštné v Orl. horách - Dobré - Dobřany - Chlístov - Janov - Javornice - Kounov - Letohrad - Liberk - Lukavice - Nové Město nad Metují - Nový Hrádek - Ohnišov - Olešnice v Orl. horách - Orlické Záhoří - Osečnice - Pěčín - Podbřezí - Rokytnice v Orl. horách - Říčky v Orl. horách - Sedloňov - Val - Zdobnice

 

Tip na výlet

V Orlických horách naletznete mnoho zajímavostí. Můžete navštívit třeba zámek v Rychnově nad Kněžnou. Barokní zámek, kulturní centrum města, byl vystaven v letech 1676 – 1690, před rokem 1722 byl rozšířen podle návrhu proslulého architekta Santiniho. Návštěvníky upoutá cenná rodová sbírka, která je jednou z největších u nás.

 

Mapa Kačenčina pohádková říše

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.