Fotogalerie

/album/fotogalerie209/cesta-1-za-kacenkou-jpg/
/album/fotogalerie209/cesta-za-kacenkou-jpg/
/album/fotogalerie209/chalupa-za-kacenkou-jpg/
/album/fotogalerie209/stromy-za-kacenkou-jpg/
/album/fotogalerie209/velka-destna-za-kacenkou-jpg/
/album/fotogalerie209/vhled-za-kacenkou-jpg/

Poloha na mapě

Za Kačenkou, vládkyní hor - Deštné v Orlických horách

Běžkařská stezka Za kačenkou, vládkyní hor vás zavede až na vrchol Deštné. Stezka je 18 km dlouhá s několika náročnějšími výstupy a sjezdy.
Za Kačenkou

     

Zdroj: panoramio.com

Na nejvyšší vrchol Orlických hor

Za Kačenkou, vládkyní hor vyrazíte z východiště tras v Deštné v Orlických horách. Odtud vyrazíte směrem na Luisino údolí (modrá značka, též značeno tyčemi). Z Luisina údolí už budete stoupat po zelené značce přes horu Maruše (1042 m) až na vrchol Deštné (1116 m). Kolem vrchu Maruše se jedná o poměrně strmý výstup. Od Velké Deštné pokračujete po červené značce (Jiráskova hřebenovka) až k parkovišti na Šerlišském sedle. Bude následovat trochu náročnější sjezd. Po té dorazíte k Masarykově chatě, kde se můžete občerstvit. Po lehkém odpočinku sjedete po modré značce k další osvěžovně Šerlišský mlýn. Teď už pojedete stále z kopce po žluté značce kolem osady Zákoutí a potoku Bělá až do Deštné.

 

Popis trati

Deštné v Orlických horáh - Luisino údolí - vrch Maruše - Velká Deštná - Šerlišské sedlo - Masarykova chata na Šerlichu - Šerlišský mlýn - Deštné.

 

Náročnost

Středně náročná trasa s několika výstupy, celodenní výlet.

 

Celková délka

Trasa měří 18 km.

 

Občerstvení

Občerstvení na vás čeká po 11 km na Masarykově chatě nebo po 12 km v Šerišském mlýnu.

 

Tip na výlet

Cestou asi po 8 km dorazíte k vrcholu Velká Deštná s rozhlednou Štefanova vyhlídka. Se svou výškou 1115 metrů je to nejvyšší vrchol Orlických hor. Neváhejte vystoupat až nahoru a užít si krásný výhled na okolí.

 

Mapa trasy Za Kačenkou

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.