Fotogalerie

/album/fotogalerie219/suchy-vrch-1-jpg/
/album/fotogalerie219/rozcesti-bezkarskych-tras-jpg1/
/album/fotogalerie219/pramen-jpg/
/album/fotogalerie219/opevneni-techotin-jpg1/
/album/fotogalerie219/pod-bradlem-jpg/
/album/fotogalerie219/nad-mladkovem-jpg/

Poloha na mapě

Z Mladkova na Vysoký kámen

Odpočiňte si na odpoledním výletu na Vysoký kámen nebo si udělejte celodení výlet až na Suchý vrch na trase Z Mladkova na Vysoký kámen v Orlických horách.

Z Mlaskova na Vysoký kámen

     

Zdroj: panoramio.com

Na Vysoký kámen nebo až na Suchý vrch?

Z obce Mladkov se za stálého stoupání vydáte na Vysoký kámen (843 m). Z vrcholku pak můžete sjet po žluté značce zpět do Mladková nebo pokračovat po červené k vrchu Bouda (845m), kde můžete obdivovat pěchotní srub. Stále se budete držet červené značky, která Vás dovede ke skalnímu útvaru Bradlo (998 m) a na Suchý vrch (995 m). Ze Suchého vrchu se stejnou cestou vrátíte až na Vysoký kámen, odkud se vydáte po žluté značce sjezdem zpátky do Mladkova.

 

Popis Trasy I

Mladkov - Vysoký kámen - Mladkov.

 

Popis Trasy II

Mladkov - Vysoký kámen - pěchotní srub Bouda - Bradlo - Suchý vrch - Vysoký Kámen - Mladkov.

 

Náročnost

Obě trasy jsou středně náročné.

 

Celková délka

Trasa I: 5 km

Trasa II: 13 km

 

Občerstvení

Pokud pojedete jen první trasu, vemte si s sebou do batohu svačinu. Na druhé trase se po 9 km můžete zahřát a občerstvit na Suchém vrchu v Kramářově chatě.

 

Tip na výlet

Po 2,5 km si prohlédněte radioaktivní pramen knížete Rostislava. Je to neaktivní odtok bez léčivých účinků. Rozpuštěný radon se z vody rychle vyčeří. Vlastní radioaktivní pramen se nachází zhruba 100 m po toku výše - pramen Šalamoun a Karolína.

 

mapa Z Mladkova na Vysoký kámen

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.