Fotogalerie

/album/fotogalerie210/annenska-rozhledna-jpg1/
/album/fotogalerie210/bunkr-jpg/
/album/fotogalerie210/po-pechotnich-srubech-jpg/
/album/fotogalerie210/smerem-k-peticesti-jpg/
/album/fotogalerie210/u-bunkru-jpg/
/album/fotogalerie210/altanek-jpg/

Poloha na mapě

Po pěchotních srubech Orlicka - Rokytnice

Prozkoumejte těžké opevnění a vystoupejte na Anenský vrch na stezce pro zkušenější lyžaře Po pěchotních srubech Orlicka v Rokytnici.

Bunkr na trase Po pěchotních srubech Orlicka

     

Zdroj: panoramio.com

Opevnění a bunkry

Od východiště tras v Rokytnici v Orlických horách vystoupáte po modré značce až k tvrzi Hanička a pak i k hájovně Hanička do výšky 750 m. U hájovny uvidíte linii těžkého opevnění a ještě pod hájovnou bunkr lidově zvaný řopík. U hájovny se napojíte na Jiráskovu hřebenovku (červená značka). Cestou potkáte ještě několik pozoruhodných srubů s názvem Holý, Obrázek, Poslední nebo Chata. Dále budete stoupat až k Anenskému vrchu do výšky 992 m. Odtud pak sjedete lesní cestou po modré turistické značce do Říček a přes Julinčino údolí budete pokračovat dále až ke žluté značce, která Vás dovede zpět do Rokytnice. Trasa je velmi zajímavá, ale určená pro zkušenější běžkaře.

 

Popis trasy

Rokytnice - tvrz Hanička - hájovna Hanička - Jiráskova hřebenovka - Anenský vrch - Říčky - Julinčino údolí - Rokytnice.

 

Náročnost

Náročná trasa pro zkušené běžkaře.

 

Celková délka

Trasa měří 18, 5 km.

 

Občerstvení

Nezapomeňte si vzít na cestu svačinu, protože občerstvení je možné až v Říčkách.

 

Tip na výlet

Asi na 6 km se nachází technická národní kulturní památka - dělostřelecká pevnost Hanička. Tvrz patří do systému předválečného hraničního opevnění, které bylo budováno v letech 1935 – 1938 na obranu před nacistickým Německem. Celý areál je propojen rozsáhlým systémem chodeb a sálů.

 

Mapa Po pěchotních srubech Orlicka

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.