Fotogalerie

/album/fotogalerie211/cesta-okolim-sedlnova-jpg/
/album/fotogalerie211/cesta-okolim-sedlnova1-jpg/
/album/fotogalerie211/destne-v-orl-horach-jpg/
/album/fotogalerie211/destne-v-orl-horach1-jpg/
/album/fotogalerie211/sedlonov-jpg/
/album/fotogalerie211/spicak-jpg1/

Poloha na mapě

Okolím Sedloňova - Sedloňov, Orlické hory

Nenechte se odradit náročnějším začátkem stezky Okolím sedloňova a užijte si příjemnou trasu se spoustou hospůdek k odpočinutí.

     

Zdroj: panoramia.com

Na Špičák

Idilická cesta okolím Sedloňova s trochu náročnějším začátkem a výstupem na Špičák u chaty Panorama. Od východiště tras v Sedloňově vystoupáte po modré značce k Sedloňovskému kříži. Zde uhnete na zelenou značku, po které sjedete na začátek obce Deštné. Dále pokračujete do centra obce a odtud po modré značce k chatě Panorama a od ní vystoupáte po žluté značce na vrch Špičák (841 m). Ze Špičáku sjedete po žluté přes obec Plasnice zpět do Sedloňova. Jedná se o velmi příjemnou běžeckou trasu, která vede přes řadu horských hospůdek.

 

Popis trasy

Sedloňov - Sedloňovský kříž - Deštné - chata Panorama - Špičák - Plasnice - Sedloňov.

 

Náročnost

Se dvěma výstupy je trasa středně náročná.

 

Celková délka

Trasa měří 15 km.

 

Občerstvení

Po 5 km dojedete do Deštné v Orlických horách, zde je mnoho možností, kde se můžete občerstvit, např. na chatě Panorama.

 

Tip na výlet

V první polovině cesty se můžete podívat na Sedloňovský kříž. Kříž sloužil k pietě hraběte Jeronýma Manselfda, rakouského ministra orby.

 

Mapa trasy Okolím Sedloňova

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.