Fotogalerie

/album/fotogalerie218/bukova-hora-jpg/
/album/fotogalerie218/cenkovice-jpg/
/album/fotogalerie218/na-bukove-hore-jpg/
/album/fotogalerie218/opevneni-techotin-jpg/
/album/fotogalerie218/suchy-vrch-jpg/
/album/fotogalerie218/vyhled-z-bukove-hory-jpg/

Poloha na mapě

Okolím Čenkovic - Orlické hory

Užijte si celodenní výlet na trase Okolím Čenkovic, na které vás budou doprovázet pěchotní sruby, pozůstatky válečného opevnění.

Okolím Čenkovic

     

Do Lichkova

Trasa Okolím Čenkovic začíná v Čenkovickém lyžařském areálu. Odtud se necháte vlekem vyvézt na vrchol Bukové hory (958 m). Odtud se vydáte pozelené značce přes vrch Jeřábka (899 m) na Červenohorské sedlo k parkovišti. Stále se budete držet zelené značce, která Vás dovede k chatě na Suchém vrchu. U chaty se napojíte na Jiráskovu hřebenovku (červená značka) a dojedete ke skalnímu útvaru Bradlo a pak dále k pěchotnímu srubu Bouda. Zde se napojíte na zelenou značku, která Vás dovede do obce Lichkov. Zpět do čenkovic se můžete vrátit autobusem, nebo vlakem do Jablonného a odtud autobusem do Čenkovic a nebo se vrátit po svých stopách na běžkách.

 

Popis trasy

Čenkovice - Buková hora - Jeřábka - Červenohorské sedlo - Suchý vrch - Bradlo - pěchotní srub Bouda - Lichkov

 

Náročnost

Středně náročná trasa, celodenní výlet.

 

Celková délka

Trasa měří 12 km. Pokud se budete z Lichkova vracet na běžkách zpět do Čenkovic tak 24 km.

 

Občerstvení

Občerstevní se dočkáte již po 5,5 km na Suchém vrchu v Kramářově chatě nebo až na konci trasy v obci Lichkov, kde si můžete odpočinout v restauraci U Nádraží.

 

Cesta zpět

Pokud se nebudete vracet zpátky po svých můžete se z Lichkova svézt autobusem nebo vlakem do Jablonného a odtud autobusem do Čenkovic.

 

Tip na výlet

Po cestě potkáte několik částí vojenského opevnění např. po devíti ujetých kilometrech stojí za prohlédnutí dělostřelecká tvrz Bouda. Více o těchto objektech se můžete dozvědět na konci cesty ve vojenském muzeu. K dispozici jsou expozice Historie československého opevnění, Historie československé armády, Naši vojáci na západní a východní frontě, Obrněná vozidla v Československu v letech 1918 – 1945.

 

Trasa Okolo Čenkovic

Zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.