Fotogalerie

/album/fotogalerie221/klasterec-nad-orlici-jpg/
/album/fotogalerie221/cesta-jpg/
/album/fotogalerie221/pastviny-jpg1/
/album/fotogalerie221/ceske-petrovice-jpg1/
/album/fotogalerie221/posezeni-jpg/
/album/fotogalerie221/mapa-na-chatu-na-cihaku-jpg1/

Poloha na mapě

Na chatu Na Čiháku

Středně náročná trasa dlouhá 10 km Na chatu na Čiháku vás provede Orlickými horami až k polským hanicím.

     

Zdroj: panoramio.com

Zemskou branou

Trasa začíná v obci Pastviny, odkud se po zelené značce vydáte do českých Petrovic. Značka vede údolím potoka Orlička a stále stoupá. V Českých Petrovicích se napojíte na červenou značku a vyjedete na Čihák. Odtud se vydáte k Orlické chatě a pak po modré značce zpět na Zemskou bránu. Ze Zemské brány pokračujete po modré značce do obce Klášterec a dále až zpět do Pastvin. Trasa je vzhledem k několika výstupům středně náročná.

 

Popis trasy

Pastviny - České Petrovice - chata na Čiháku - Orlická chata - Zemská brána - Klášterec nad Orlicí - Pastviny.

 

Náročnost

Středně náročná trasa.

 

Celková délka

Trasa měří 10 km.

 

Občerstvení

Možností kde se najíst je hned několik. Jako první narazíte po 5 km v Českých Petrovicích na Horskou Chatu na Rozcestí, za další 3 km dojedete k chatě Na Čiháku, kde si také můžete dojít na oběd. Pokud ještě vydržíte 1 km cesty dostanete se k Orlické chatě "U Rampušáka". Poslední možnost občerstvení je po 14 km celkové trasy v Klášterci nad Orlicí např. v penzionu U Kalášků.

 

Tip na výlet

Po ujetí 10 km narazíte na Pašeráckou lávku. Ta byla původně postavena vrchností pro potřeby dřevorubců a formanů, svážejících dřevo z panských lesů. Především v nočních hodinách však začala být využívána k paši různého zboží. Na kladské straně stával dřevěný mlýn, který prý sloužil jako prodejna pašovaného zboží i úkryt pro pašeráky. Pašování vyvrcholilo po první světové válce. Dnešní podoba lávky pochází z roku 2002, kdy byla obnovena po ničivé povodni v roce 1999.

 

Mapa Na chatu Na Čiháku

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.