Fotogalerie

/album/fotogalerie196/a39966834-jpg/
/album/fotogalerie196/masarykova-chata-jpg2/
/album/fotogalerie196/krajina-orlicke-hory-jpg/
/album/fotogalerie196/a44150656-jpg/
/album/fotogalerie196/a33132842-jpg/

Poloha na mapě

Hřebenové tratě - Olešnice v Orlických horách

K okruhu kolem Olešnice v Orlických horách lákají dvě středně náročné trasy. Vyrazte na běžky do krásné přírody Orlických hor.

krajina Orlické hory

     

Foto: Robert Roh

Po hřebenech hor

Krásné hřebenové tratě nabízí okolí Olešnice v Orlických horách. Z Olešnice vyjedete po magistrále (červená značka, označeno také tyčemi) na vrch Ostružník (982 m). Pak budete ještě dále stoupat k vrchu Vrchmezí (1 094 m). Odtud budete kopírovat polskou hranice, po které dojedete až k Masarykově chatě na Šerlichu. Zde se příjemně občerstvíte a rozhodnete se zda využijete autobus do Deštné nebo budete pokračovat dál po modré značce na Šerlišský mlýn. Odtud budete pokračovat po úpatí Sedloňovského vrchu (1 050 m) a pak dále po modré kolem potoka až zpáky do Olešnice.

 

Popis trasy I

Olešnice v Orlických horách - Otružník - Vrchmezí - Šerlich.

 

Popis trasy II

Olešnice v Orlických horách - Ostružník - Vrchmezí - Šerlich - Šerlišský mlýn - Sedloňovský vrch - Olešnice v Orlických horách.

 

Náročnost

Středně náročné trasy.

 

Celková délka

Trasa I: 8 km

Trasa II: 16 km

 

Občerstvení

Po cestě se můžete posilnit po 11 km v Masarykově chatě.

 

Cesta zpátky

Pokud se rozhodnete pro kratší trasu a svůj výlet ukončíte u Masarykovy chaty, zpátky z Šerlichu do Olešnice se můžete dostat autobusem.

 

Tip na výlet

Po 11 km narazíte na vysokohorskou osadu Šerlich s Masarykovou chatou. Lidé se zde  živili převážně těžkými pracemi – prací v lese, tkalcovstvím, pastevectvím a oblíbeným „sportem“ pašeráctvím. Užijte si atmosféru starých časů mezi roubenkami a dejte si oběd v Masarykově chatě, kde si prohlédněte krásné intriéry s dřevořetbami.

 

Hřebenové tratě - Olešnice

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.