Adrenalin centrum Pastviny UZAVŘENO

V krásném prostředí Orlických hor, jen asi pouhých 100 metrů od přehradní nádrže Pastviny, najdete stejnojmenné adrenalinové centrum. Jedná se o výcvikové středisko FTK Univerzity Palackého v Olomouci, které nabízí své sportovní zázemí také pro individuální rekreaci jednotlivců a rodin.

 

 

 

Lanové centrum

Opravdové adrenalinové zážitky umožňuje zdejší lanové centrum s jedenácti překážkami, a šest lezeckých stěn různého stupně obtížnosti. Aby váš pohyb po těchto atrakcích byl bezpečný, zapůjčí vám v centru profesionální horolezeckou výbavu a na vaši bezpečnost bude po celou dobu dohlížet kvalifikovaný instruktor. Ten vás v úvodu seznámí s tím, jak se správně v lanovém centru chovat a proškolí vás v technikách vzájemného jištění pro lezení na stěnách.

 

Paintball

Další oblíbenou atrakcí je paintball. Pokud se rozhodnete ho vyzkoušet, zjistíte, že vyžaduje jak dobrou fyzickou kondici, tak také schopnost logického myšlení a rychlého rozhodování. Paintball se hraje za pomoci speciálních značkovacích pistolí, jejich nábojem jsou želatinové kuličky plněné nezávadným barvivem. Po celou dobu hry jste chráněni kompletním ochranným oděvem a maskou. Kdo je rychlejší a má přesnější mušku, ten vyhrává.

 

Lukostřelba

Vyzkoušet můžete také lukostřelbu z poloprofesionálních reflexních luků, které ocení zejména pokročilí lukostřelci, avšak jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Instruktor vás seznámí s tím, jak s lukem zacházet a vy se pak můžete těšit z množství úspěšných zásahů.

 

Multifunkční hřiště

Příznivcům míčových her slouží multifunkční hřiště. Je určeno pro hru volejbalu, házené, basketbalu, zahrát si tu můžete ale také třeba tenis či badminton.

 

Pastvinská přehrada na kole

Aby si tady na své přišli opravdu všichni, jsou dalším magnetem adrenalinového centra Pastviny kola a velké koloběžky, které si tady můžete zapůjčit a poznat okolí centra a přehradní nádrže.

 

 

 

Ubytování

Vaše návštěva se nemusí omezit na pouhý jeden den, ale v centru můžete strávit třeba celou dovolenou. Adrenalinové centrum Pastviny nabízí ubytování v turistických vytápěných chatkách pro 4 – 5 osob, které mají společné sociální zázemí v budově poblíž chatek. Ubytovat se můžete také v třílůžkových pokojích ve zděné budově. Sociální zázemí je společné vždy pro dva pokoje. Pro ubytované návštěvníky tu mají navíc nabídku zapůjčení kajaků a kánoí, s nimiž je možné se vydat na plavbu po Pastvinské přehradě.

 

Provozní doba

  • Na aktuální provozní dobu se předem raději informujte. Obvykle sezóna začíná 1. května.

 

Vstupné

  • Lanové centrum 90,- Kč/osoba/ 1 hodina. K dispozici je pouze organizovaným skupinám nad 10 osob.

 

Doplňující informace

  • Ve spolupráci s outdoorovou agenturou pro vás zaměstnanci adrenalinového centra na přání připraví programy na klíč.
     

 

Kontakt

Výcvikové středisko Pastviny FTK UP
Studenecká zátoka 43
564 01 Pastviny

Tel.: +420 734 261 728
E-mail: sponerova.eva@seznam.cz
www.acpastviny.cz

Ploha na mapě

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.