V Orlických horách si zalyžujete i o Velikonocích

Orlické hory se ještě zdaleka nechtějí vzdát zimní sezóny a provozovatelé zdejších lyžařských středisek dělají vše pro to, aby si návštěvníky udrželi co nejdéle. Mnozí mají v plánu nabízet kvalitní služby za zvýhodněné jarní ceny ve svých skiareálech až do Velikonoc, a pokud podmínky dovolí, tak i v dubnu.

V Deštné jsou Marta I i Marta II  plně v provozu

Největší  středisko zimních sportů v Orlických horách v Deštné stále provozuje od 9 do 16 hodin ve dvou propojených areálech Marta I a Marta II pět lyžařských vleků a jednu sedačkovou lanovku  za ceny vedlejší sezóny. Na šesti  sjezdovkách v celkové délce 4 km je 40 cm sněhu. Pravidelné zasněžování je samozřejmostí. Větší areál Marta I je díky náročnějším sjezdovkám určen zkušenějším lyžařům a snowboardistům. Marta II je vyhledávaným lyžařským centrem spíše pro začátečníky. Zdejší lyžařská škola se může pochlubit osvědčením APUL, nechybí zde ani kvalitní půjčovna a servis lyžařského vybavení.   Okolí Deštné láká milovníky bílých stop nejen kvůli pravidelně kvalitně upravovaným tratím, ale přitahuje je sem i krásná a nedotčená příroda Orlických hor. V současnosti je pro návštěvníky upraveno na 30 km běžeckých tratí.

 

V Říčkách provozují stále tři sjezdovky

Skicentrum Říčky v Orlických horách se stále těší velkému zájmu lyžařů.  Na některých sjezdovkách leží 75 cm sněhu, mimo tratě je 25 cm sněhu.  Od 8 do 16 hodin jsou otevřené  všechny tři sjezdové tratě v celkové délce 5 km. V provozu je čtyřsedačková lanovka a vlek Tatrapoma. Bobíkova lyžařská škola vyučuje na svahu a také v prostoru Bobíkovy výcvikové louky. Je jaro, a tak se na sjezdovkách lyžuje za ceny vedlejší sezóny. Sportovní areál v Říčkách je lyžaři velice oblíbený, o čemž svědčí již více než půl století  každoročně pořádané závody  Skiinterkriterium.  Orlické hory jsou skutečným rájem pro běžkaře, v Říčkách mají několik upravených tras od pěti do dvanácti kilometrů.

Z Bukové hory vede nejdelší sjezdovka v Orlických horách

Skiareál Čenkovice v Orlických horách je největším a nejvyhledávanějším lyžařským střediskem v Pardubickém kraji. Lyžařské centrum Čenkovice zahrnuje také areály Mlýnický Dvůr a Buková hora. Pokud se rozhodnete zalyžovat si v tomto regionu, budete se nacházet na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Ve Skicentru Čenkovice si můžete v současnosti zajezdit na šesti sjezdovkách různé obtížnosti. Na sjezdovkách, které jsou pravidelně zasněžovány, leží minimálně 30 cm sněhu, na některých až 50 cm sněhu. Doporučované jsou zejména nové sjezdovky Svitavská a Vigona. Ve  skiresortu Buková hora si  můžete zalyžovat na nejdelší sjezdovce (2229 m) Orlických hor. Celková délka všech sjezdovek  je  8 km. Díky poloze sjezdových tratí se na severních svazích udrží sníh zřejmě  až do dubna. Na Bukovou horu jsou stále v provozu  dvousedačková lanovka z Čenkovic a čtyřsedačková lanovka z Červené Vody, dále několik vleků. Je zde také Snowpark střední náročnosti a dětská lyžařská škola. Kdo se chce raději vydat na bílou stopu, má možnost využít až 35 km upravených tras, které vedou například z Bukové hory přes Červenovodské sedlo a Suchý Vrch.

zdroj fotografií: www.facebook.com/Skipark.Cenkovice, www.facebook.com/skicentrum, www.facebook.com/skicentrumricky

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.