V Orlických horách je super jarní lyžovačka

Orlické hory se ještě zdaleka nechtějí vzdát zimní sezóny a provozovatelé zdejších lyžařských středisek dělají vše pro to, aby si návštěvníky udrželi co nejdéle. Mnozí mají v plánu nabízet kvalitní služby za zvýhodněné jarní ceny ve svých skiareálech až do Velikonoc, a pokud podmínky dovolí, tak i v dubnu.

 

Marta I i Marta II jsou stále plně v provozu

Největší  středisko zimních sportů v Orlických horách v Deštné stále provozuje ve dvou propojených areálech Marta I a Marta II pět lyžařských vleků a jednu sedačkovou lanovku. Na šesti sjezdovkách v celkové délce 4 km je až 55 cm sněhu. Pravidelné zasněžování je samozřejmostí. Větší areál Marta I je díky náročnějším sjezdovkám určen zkušenějším lyžařům a snowboardistům, oblíbené je zde i večerní  lyžování. Marta II je vyhledávaným lyžařským centrem spíše pro začátečníky. Zdejší lyžařská škola se může pochlubit osvědčením APUL, nechybí zde ani kvalitní půjčovna a servis lyžařského vybavení. Okolí Deštné láká milovníky bílých stop nejen kvůli pravidelně kvalitně upravovaným tratím, ale přitahuje je sem i krásná a nedotčená příroda Orlických hor. V současnosti je pro návštěvníky upraveno na 30 km běžeckých tratí.

 

Říčky jsou v perfektní kondici a na Můstku si zajezdíte i večer

Skicentrum Říčky v Orlických horách se stále těší velkému zájmu lyžařů. Na některých sjezdovkách leží až 90 cm sněhu. Otevřené jsou sjezdovky Černá, Modrá, Červená i Můstek.  Celkem je pro lyžaře připraveno 5 km sjezdových tratí. V provozu je čtyřsedačková lanovka, dva vleky a pojízdný pás pro začátečníky a lyžařskou školu. Zima zde tedy opravdu ještě nekončí. Sportovní areál v Říčkách je lyžaři velice oblíbený, o čemž svědčí již více než půl století každoročně pořádané závody  Skiinterkriterium.  Stejně jako v jiných centrech i do Říček si můžete zajet na večerní lyžování, a to na sjezdovku Můstek.  Orlické hory jsou skutečným rájem pro běžkaře, v Říčkách mají několik upravených tras od pěti do dvanácti kilometrů.   V současné době je pro vyznavače běžeckého sportu připraveno téměř 40 km běžkařských tratí.

Penzion Kozí chlívek

Hotel Praha

Samota Adeilheid

Penzion Baronek

Cena od: 787 Kč Cena od: 500 Kč Cena od: 300 Kč Cena od: 200 Kč

 

Všechna ubytování v Orlických horách

V Čenkovicích je sněhu dostatek a jízda z Bukové hory nemá chybu

Skiareál Čenkovice v Orlických horách je největším a nejvyhledávanějším lyžařským střediskem v Pardubickém kraji. Lyžařské centrum Čenkovice zahrnuje také areály Mlýnický Dvůr a Buková hora. Pokud se rozhodnete zalyžovat si v tomto regionu, budete se nacházet na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Ve Ski centru Čenkovice si můžete v současnosti zajezdit na šesti sjezdovkách různé obtížnosti, v celkové délce 3 km. Na sjezdovkách, které jsou pravidelně zasněžovány, leží až 50 cm sněhu. Díky jejich poloze se na severních svazích udrží sníh pravděpodobně až do Velikonoc. Na Bukovou horu jsou stále v provozu  dvousedačková lanovka z Čenkovic a čtyřsedačková lanovka z Červené Vody, dále několik vleků. V Čenkovicích se lyžuje i večer. Je zde také Snowpark střední náročnosti a dětská lyžařská škola. Kdo se chce raději vydat na bílou stopu, má možnost využít až 35 km upravených tras, které vedou například z Bukové hory přes Červenovodské sedlo a Suchý Vrch. Současné počasí zatím příliš jaro nepřipomíná a spíše přeje zimním radovánkám. Zatímco leden a únor byl na sníh trochu skoupý, březen se to snaží přírodě i vyznavačům ski vynahradit. A tak neváhejte a využijte volných chvilek k návštěvě Orlických hor, určitě nebudete litovat.

zdroj fotografií: www.facebook.com/skicentrum, www.facebook.com/skicentrum, www.facebook.com/skicentrumricky, www.facebook.com/arealcenkovice

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.