/album/fotogalerie25/a3-jpg15/
/album/fotogalerie25/a4-jpg17/
/album/fotogalerie25/a2-jpg15/

Poloha na mapě

Zdobnice - Orlické hory

V malebné vesničce Zdobnice najdete pěknou řádku roubených chalup a turistických chat i stylových penzionů.

Zdobnice

       

Zdroj: panoramio.com

Poválečné vysídlení

Horská ves a středisko rekreace leží ve stráni nad levým břehem stejnojmenné říčky asi 9 kilometrů od Rokytnice v Orlických horáchMístní obyvatelé se v minulosti živili převáženě prací v lese. Statných dřevorubců tu bylo víc než dost. Obec Zdobnice postihlo poválečné vysídlení německých obyvatel. A tak z původních 2000 obyvatel tu dnes žije asi jen 150. 

 

Co navštívit a co dělat

Zdobnice má výtečnou polohu mezi dvěma lyžařskými a turistickými středisky, kterými jsou Říčky a Deštné v Orlických horách. Obec leží v nadmořské výšce 605 metrů nad mořem. V obci najdete na dvě stovky soukromých rekreačních chat a chalup, z nichž některé jsou nabízeny k pronájmu turistům. Můžete si vybrat z penzionů a rekreačních zařízení. Jsou zde ideální podmínky jak pro milovníky turistiky a cyklistiky, tak i lyžaře. Okolní lesy jsou plné hub a borůvek. Pobyt je zde příjemný i mimo sezónu, zejména pak na podzim. Najdete tu ski areál a výborné podmínky pro běžkaře. Na kole či pěšky můžete navštívit krásné a tiché vesničky – Kunčinu ves, Kačerov nebo Souvlastní.

 

Občerstvení

Najíte se v restauraci Vyhlídka nebo na chatě Slunečná.
 
Kontakt

Adresa:                                  
Obecní úřad Zdobnice            
Zdobnice 1                          
516 01 Rychnov nad Kněžnou                                               

Telefon a fax: 
tel.: +420 494 592 156, fax: +420 492 592 156, mobil: +420 731 116 758

 

Tip na výlet

Zdobnicí prochází cyklotrasa Z Dešného v Orlických horách přes Šerlich po hřebeni hor, tak sedněte na kolo a vyzkoušejte svou zdatnost. Trasa je náročná a dlouhá 30 km. Zavede vás do Luisina údolí, k Masarykově chatě a na Velkou Deštnou. Více o trase Z Deštného v Orlických horách přes Šerlich po hřebeni hor.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.