/album/fotogalerie50/a61-jpg/
/album/fotogalerie50/a62-jpg1/
/album/fotogalerie50/a63-jpg/

Poloha na mapě

Vrchní Orlice

Obec je situována v klidné krajině v údolí Divoké Orlice a Hadinského potoka v Orlických horách na hranici s Polskem.

Vrchní Orlice

       

Zdroj: panoramio.com

Pomníček

Horská obec Vrchní Orlice se nachází severně od Bartošovic v Orlických horách. Obec se rozkládá v okolí Hadinského potoka. Je zde pomníček příslušníka finanční stráže, který zde zahynul.  Najdete tu pěkné horské chalupy roztroušené po okolních svazích. V minulosti se zde lidé živili převážně tkalcovstvím, přadláctvím a zemědělstvím. V obci je kostel sv. Jana Nepomuckého. Také se zde dolovalo zlato, avšak bez úspěchu. Dnes obec slouží k rekreačním účelům.

 

Tip na výlet

Vyjeďte se podívat na přírodní rezervaci Zemská brána, kterou prochází naučná stezka s 22 zastaveními. Je to obousměrná trasa dlouhá 3 kilometry. Začátek je u kamenného mostu v Bartošovicích v Orlických horách nebo na hranici CHKO nad Kláštercem nad Orlicí.  Stezka je vhodná spíše pro pěší turisty. Cyklisté mohou trasu absolvovat v úseku od Klášterce k Pašerácké lávce.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.