/album/fotogalerie39/a12-jpg11/
/album/fotogalerie39/a11-jpg10/
/album/fotogalerie39/a14-jpg11/
/album/fotogalerie39/a15-jpg10/
/album/fotogalerie39/a13-jpg10/
/album/fotogalerie39/a16-jpg10/

Poloha na mapě

Vamberk

Krásné podhorské město a letovisko na úpatí Orlických hor, které je proslavené především svou krajinou - město Vamberk.

Vamberk

       

Zdroj: panoramio.com

Paličkování

V 17. století se zde začalo čile rozvíjet paličkování. Netrvalo dlouho a na světě byla světoznámá vamberecká krajka. Dnes zde najdete muzeum, které pojednává o historii slavné krajkářské tradice. K památkám patří barokní kostel sv. Prokopa a hřbitovní kostel sv. Barbory. Nad městem se pak vypíná známá turistická  chata Vyhlídka .

 

Za zajímavostmi v okolí na kole i pěšky

Okolí je protkáno sítí pěších tras a cyklostezek. Městečko Vamberk je ideální k prázdninovému pobytu. Z Vamberka můžete vyrazit několika směry. K návštěvě vybízí zámek Doudleby nad Orlicí, Častolovice nebo Kostelec nad Orlicí, také  hrady Potštejn a Litice.

 

Občerstvení

Mezi restaurace, které můžete navštívit ve Vamberku patří Steak bar Karolína nebo se najezte v hotelu Krajka.

 

Tip na výlet

Z nedalekých Doudleb nad Orlicí vede cyklistická stezka do Lípy nad Orlicí. Nasedněte na kolo a projeďte se krásným rovinatým terénem přes Čestice, Častolovice a Kostelec nad Orlicí. Více o trase Z Lípy nad Orlicí do Doudleb.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.