/album/fotogalerie26/velky-a-maly-uhrinov-5-jpg/
/album/fotogalerie26/velky-a-maly-uhrinov-1-jpg/
/album/fotogalerie26/velky-a-maly-uhrinov-3-jpg/
/album/fotogalerie26/velky-a-maly-uhrinov-6-jpg/
/album/fotogalerie26/velky-a-maly-uhrinov-4-jpg/

Poloha na mapě

Uhřínov

Malá vesnička Uhřínov, který najdete v Orlických horách, rozhodně stojí za návštěvu. Najdete zde barokní kostel, zříceninu Nový Hrad nebo archeologický skanzen.

Uhřínov

       

Zdroj: uhrinov.cz

Velký a Malý

Ves v podhůří Orlických hor leží jižně od Deštné. Skládá se z obcí Velký a Malý Uhřínov a proto oficiální název vsi zní jednoduše Uhřínov. Obec je známá již ve 14. století. Období baroka zde zachovalo svou stopu v podobě pozdně barokního kostela sv. Vavřince. Dnes slouží obec ke klidné rekreaci a sportovnímu vyžití. 

 

Něco zajímavého

V blízkosti vsi leží zajímavý archeologický skanzen  Villa Nova Uhřínov . V zimě najdete běžecké trasy a blízkost zimních center. V okolí obce naleznete vyhlídku z Podolského kopce nebo zříceninu  hradu Nový Hrad . V blízkosti se také nachází i slavný magnetický kopec nad Kačerovem, který určitě stojí za "vyšlápnutí" na kole. Zkuste odhlalit jeho tajemství.

 

Občerstvení

V obci bohužel není žádná resaurace, ale můžete si nakoupit v obchodě se smíšeným zbožím nebo vyrazit např. do Liberka do hostince Na Hradě.

 

Tip na výlet

Udělejte si výlet na kole údolím Liberského potoka do Rychnova nad Kněžnou. Trasa je středně náročná, dlouhá 35 km. Více informací o trase Údolím Liberského potoka do Rychnova nad Kněžnou.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.