/album/fotogalerie65/a139-jpg1/
/album/fotogalerie65/a140-jpg/
/album/fotogalerie65/a141-jpg/

Poloha na mapě

Solnice

Město Solnice pravděpodobně vzniklo na obchodní cestě, která spojovala pobaltské země se západními a jižními zeměmi.

Solnice

       

Zdroj: panoramio.com

Hostinec U Kamenného stolu

Městečko Solnice najdete ho na řece Bělé asi 5 kilometrů od Rychnova nad Kněžnou. V minulosti tu čile prosperovalo soukenictví, výroba punčoch a obuvi. Za shlédnutí stojí pěkné náměstíčko, empírová radnice, mariánský sloup a barokní kostelík Stětí sv. Jana Křtitele. Tvrz ze 16. století byla přestavěna na panskou hospodu. V roce 1949 se zde natáčel slavný film „Hostinec u kamenného stolu“. Dnes je tu příjemný hotel s restaurací. Ve městě je dostatek ubytovacích a stravovacích zařízení a další zázemí pro turisty. Proto stojí Solnice na předních místech průvodců. Je východiskem mnoha cyklo a turistických tras Orlických hor.

 

Občerstvení

Aby vám nekručelo v břiše, najezte se v restauraci Zámeček nebo ve Staročeské restauraci.

 

Tip na výlet

Udělejte si výlet do Rychnova nad Kněžnou a navštivte tamní zámek. Půvabný zámek v Rychnově nad Kněžnou tvoří nezaměnitelnou siluetu města. Prožil velkou dějinnou historii. Dnes opět patří původním majitelům – rodu Kolowratů. Zámek se skví ve své neobyčejné kráse a rozkvétá před očima.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.