/album/fotogalerie-snezne-v-orlickych-horach/a74-jpg/
/album/fotogalerie-snezne-v-orlickych-horach/a75-jpg/
/album/fotogalerie-snezne-v-orlickych-horach/a76-jpg/
/album/fotogalerie-snezne-v-orlickych-horach/a77-jpg/
/album/fotogalerie-snezne-v-orlickych-horach/a78-jpg/

Poloha na mapě

Sněžné v Orlických horách

Malebnou vesničku Sněžné v Orlických horách naleznete v údolí potoka Skutina, jež kdysi bylo doslova poseto množstvím mlýnů a mlýnků. 

Sněžné v Orlických horách

       

Zdroj: panoramio.com

Poklad

Sněžné leží přibližně 10 kilometrů od města Dobruška. A na co se můžete těšit? Především na nádherný soubor lidových roubených chalup, překrásnou přírodu, štědré výhledy a nekonečně báječné ticho a klid. V sympatické vesničce si prohlédněte především bývalou plátenickou manufakturu, zemědělskou usedlost s vysokou střechou a lidovou roubenou stavbu bývalé školy. Sněžné je obestřeno rouškou lákavého tajemství, vždyť v roce 1961 zde byl nalezen opravdový poklad v podobě bílých peněz krále Vladislava Jagellonského. S jistotou zde byly zakopány již před rokem 1516.

 

Co najdete v okolí

Pod vsí pak najdete ještě jednu atraktivitu. Jedná se o přírodní památku na levém břehu Zlatého potoka „Louka u Čtvrtečkova mlýna“, kde bohatě kvete bledule jarní. Celé okolí je na zajímavou a bujnou květenu velmi bohaté. Aby taky ne, vždyť mají pro svůj růst připravenou skvělou půdu v podobě vlhkých až rašelinných luk. Sněžné můžete projít pěšky či  projet na kole. V obci najdete výhodné pronájmy chat a chalup, klidné místo pro ničím nerušenou dovolenou.

 

Občerstvení

Tradiční domácí stravování vám nabídne chata Horalka.
 
Kontakt
Tel.: 494 665 669
E-mail: obec.snezne@tiscali.cz

 

Tip na výlet

Skvěle si odpočinete na nenáročné trase, která je vhodná i pro děti v cyklovozíku, Ze Sněžného úkolím Zlatého potoka a zpět. Tato pěkná trasa začíná u chaty Horalky ve Sněžném. Pojedete přes Dobřany, údolím Zlatého potoka pak do  Kounova, Bystré a Janova. Trasa je dlouhá 20 km.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.