/album/fotogalerie62/a121-jpg1/
/album/fotogalerie62/a123-jpg/
/album/fotogalerie62/a122-jpg/
/album/fotogalerie62/a120-jpg/
/album/fotogalerie62/a124-jpg/

Poloha na mapě

Slavoňov

Obec Slavoňov je ve svém okolí i po celém světě proslavena celodřevěným kostelem, který je vzácnou ukázkou lidové architektury.

Slavoňov

       

Zdroj: panoramio.com

Kazetový strop

Vesnička Slavoňov skrývá mnohé krásy. Pojďte objevit alespoň některé z nich. Slavoňov leží asi 3,5 kilometru od Nového Města nad Metují. V obci se dochovaly soubory roubených chalup a především unikátní roubený kostelík s prvky gotiky a renesance. V interiéru najdete kazetový strop a pozoruhodnou výzdobu lidového malířství. Podle nápisu na stropě se na stavbě kostelíka podíleli tři tesaři. U vstupu je navíc zajímavá zděná věžovitá zvonice a roubená barokní márnice. Kousek od Slavoňova pak najdete známé lesní poutní místo Rokole.

 

Mapa Slavoňov - Výrov

Zdroj: mapy.cz

Občerstvení

Až se plně nabažíte duchovní krásy kostelíka, okuste jak se ve Slavoňově vaří. Zdejší lidová hospůdka U Bětky vaří výtečná jídla.

 

Kontakt

Obecní úřad

Slavoňov č.p. 74

549 01 Nové Město nad Metují

 

tel.: 491 472 296

e-mail: obecniurad@slavonov.cz

 

Tip na  výlet

Udělejte si pěší výlet na zříceninu Výrov. Dojdete tam jednoduše po žluté turistické trase po 3,8 km. Výrov je středověký hrad ze 14. století, říkalo se mu také Staré Hrady. Zpustnul záhy v 16. století. Výrov však nejvíce zpopularizoval spisovatel Alois Jirásek, který nám Výrov připomíná ve svém románu Husitský král.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.