/album/fotogalerie46/a48-jpg1/
/album/fotogalerie46/a49-jpg1/

Poloha na mapě

Slatina nad Zdobnicí

Ve Slatině lze nalézt mnoho zajímavých objektů, které by jste zde určitě nehledali. Lze mezi ně zařadit kostel, barokní faru a milovník umění jistě ocení galerii.

Zdroj: panoramio.com

Tvrz Bubnů z Litic

Obec Slatinu nad Zdobnicí naleznete v podhůří Orlických hor. Obcí prochází železniční trať do Rokytnice. Slatina nabízí krásné pohledy na zdejší kostel, barokní faru a krásné roubené chalupy. V obci si můžete udělat pěknou procházku romantickým údolím řeky Zdobnice. V obci se nacházejí zbytky renesanční tvrze Bubnů z Litic.

 

Občerstvení

V obci Slatina nad Zdobnicí můžete zajít na občerstvení Na Hřišti nebo si dát pořádné jídlo v hospodě U Václa.

 

Kontakt

Slatina nad Zdobnicí 198
517 56  Slatina nad Zdobnicí

Telefon: 494594266
E-mail: obec@slatinanz.cz

 

Tip na výlet

Vydejte se hledat poklad na hrad Potštejn, který se sklání nad nedalekou stejnojmennou vesničkou. Tato zřícenina má opravdovou atmosféru opředenou tajemstvím.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.