Fotogalerie

/album/fotogalerie61/a114-jpg2/
/album/fotogalerie61/a119-jpg/
/album/fotogalerie61/a117-jpg/
/album/fotogalerie61/a118-jpg/
/album/fotogalerie61/a115-jpg/
/album/fotogalerie61/a116-jpg/

Poloha na mapě

Sedloňov

Vesnička Sedloňov je skvělým cílem jak pro letní, tak i zimní výletníky. Jen kousek od ní (asi 4, 5 km) se totiž nachází hlavní středisko Orlických hor – Deštné.

Sedloňov

Zdroj: panoramio.com

Za roubenou farou a kostelíkem Všech svatých

Ves v údolí Zlatého potoka má svým návštěvníkům co nabídnout. V centru obce na vyvýšenině se pne krásný horský barokní kostelík Všech svatých. K pýše obce patří zdejší jedinečná roubená fara. V obci a okolí najdeme několik starých a němých pamětníků historie – památné stromy. Především mohutné lípy jsou zkrátka okouzlující. Obcí byla inspirována také výtvarnice - řezbářka Jarmila Haldová, která zde bydlí. Najdete tu také unikátní skalku pana Grulicha s množstvím skalniček z celého světa.

 

Občerstvení

Na rychlé občerstvení si můžeze skočit ke sjezdovce.

 

Ubytování v obci

Díky své poloze, najdete v obci celkem zajímavé možnosti, kde se v Sedloňově ubytovat. Je zde několik penzionů a jsou zde i chaty a apartmány k pronájmu.

 

Tip na výlet

Sedloňovský černý kříž se nachází na křižovatce turistických cest v nadmořské výšce 650 metrů v Orlických horách. Již dávno zde stával dřevěný kříž natřený načerno. Sloužil k pietě hraběte Jeronýma Manselfda, rakouského ministra orby, který zemřel v roce 1881.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.