/album/fotogalerie28/a18-jpeg1/
/album/fotogalerie28/a20-jpg8/
/album/fotogalerie28/a17-jpg7/
/album/fotogalerie28/a19-jpg6/
/album/fotogalerie28/a16-jpg8/
/album/fotogalerie28/a15-jpg9/

Poloha na mapě

Šediviny

Navštivte vesničku Šediviny, kde můžete v klidu relaxovat a nabírat síly v přírodě Orlických hor.

Šediviny

       

Zdroj: panoramio.com

Po horských stráních

Obec Šediviny najdete ji kousek od obcí Kounov a Dobré.  Připomíná se již k roku 1590. Obec je značně rozptýlená po horských stráních. Všude kam se podíváte, uvidíte krásné a udržované roubené chalupy. Kostel sv. Josefa pochází z roku 1907, hned vedle je horský hřbitůvek a roubená fara. Na okolních svěžích lukách roste vzácná květena. Dnes slouží obec k rekreačním pobytům v lůně Orlických hor. Všude okolo najdete dostatek cyklostezek, pěších tras i ostatních možností pro turisty. V létě i v zimě jsou Šediviny zajímavým typem na výlet.

 

Občerstvení

V Šedivinách žádné občerstvení nehledejte, ale můžete se dojet najíst do nedalekého Deštného v Orlických horách. Tam se můžete najíst v Kozím chlívku nebo ve srubu Karolina.

 

Tip na výlet

Udělejte si výlet do Deštného v Orlických horách. Můžete zde navštívit muzeum zimních sportů, turistiky a řemeselVýstava pojednává o vzniku a historii obce, popisuje významné osobnosti kraje, připomíná šikovné ruce řezbářů v podobě mnoha osobitých hraček. Není opomenuto ani dílo hrnčířů, bednářů, sítařů, uhlířů, barvířů látek, kameníků, kamnářů a dalších zručných řemeslníků Orlicka.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.