Fotogalerie

/album/fotogalerie38/a1-jpg18/
/album/fotogalerie38/a2-jpg17/
/album/fotogalerie38/a3-jpg18/
/album/fotogalerie38/a4-jpg19/
/album/fotogalerie38/a5-jpg17/
/album/fotogalerie38/a6-png/

Poloha na mapě

Rychnov nad Kněžnou

Známé podorlické městečko Rychnov nad Kněžnou je známo jako brána Orlických hor. Je vyhledávaným letoviskem. Svým návštěvníkům má vždy co nabídnout.

Rychnov nad Kněžnou

       

Zdroj: panoramio.com

Karel Poláček a jeho Bylo nás pět

Je tu krásný veřejnosti přístupný zámek, muzeum, kostel sv. Havla a kostel sv. Trojice se zvonicí a pozoruhodným zvonem jménem Kryštof. Nesmíme opomenout ani slavného spisovatele Karla Poláčka, který zde svým románům Bylo nás pět nebo Okresní město vtiskl nezaměnitelné kouzlo okamžiku. Však také ve městě najdete sochy všech pěti výtečníků z Bylo nás pět. V muzeu je také samostatná expozice, která se věnuje životu a dílu slavného rodáka.

 

Kam se podívat

K zajímavým místům patří třeba místní část V Chaloupkách, kde je několik velmi pěkných roubených staveb. Vedle zámku pak najdete příjemné hospůdky a poblíž náměstí vyhlášenou cukrárnu. Kousek za městem v lesnatém okolí najdete osadu Studánka, která byla kdysi významným výletním cílem všech obyvatel města i jeho návštěvníků. Nyní se pracuje na obnově tohoto místa. K lesnímu areálu Včelný s osadou Studánka vede značená turistická trasa a silnice.

 

Mapa z Rychnova do Studánky

Zdroj: mapy.cz

 

Občerstvení

V Rychnově nad Kněžnou se můžete najíst v penzionu U Zvonu a v hotelu Labuť nebo si vyberte z mnoha jiných restauračních zařízení.
 
Kontakt
Městský úřad Rychnov nad Kněžnou
Havlíčkova 136
51601 Rychnov nad Kněžnou
 

Ing. Ladislav Pyskatý, tajemník MěÚ, tel.: 494 509 300, e-mail: ladislav.pyskaty@rychnov-city.cz

Odbory úřadu, tel.: 494 509 300

 

Tip na výlet

Kromě muzea Orlických hor najdete v Rychnově nad Kněžnou zajímavé muzeum hraček. Můžete si zde prohlédnout expozici, která zaujme velké i malé, holky i kluky. Jsou zde k vidění stavebnice, divadélka, mnoho druhů panenek a mnoho dalšího. Pro více informací se podívejte sem.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.