/album/fotogalerie47/a50-jpg1/
/album/fotogalerie47/a51-jpg2/
/album/fotogalerie47/a52-jpg1/
/album/fotogalerie47/a53-jpg2/
/album/fotogalerie47/a54-jpg1/

Poloha na mapě

Rybná nad Zdobnicí

Malá vesnička v Orlických horách je jako stvořená k trávení dovoléné. Můžete zde v klidu relaxovat nebo se vydat do center Orlických hor.

       

Zdroj: panoramio.com

Malá obrazárna

Horská víska Rybná nad Zdobnicí se nachází několik kilometrů východně od Vamberka. V obci je zřízena malá obrazárna českých mistrů. Známá je zdejší tradice výroby paličkovaných krajek. Obci vévodí gotický kostel sv. Jakuba Většího. Místo je rodištěm malíře Oldřicha Hlavsy. Z obce vede několik pěkných turistických tras podhůřím Orlických hor. První zmínka o Rybné pochází již ze 13. století.

 

Tip na výlet

Nedaleko vesničky Rybná nad Zdobnicí se nachází městečko Vamberk. Tyto dvě obce spolu mají společnou tradici výroby paličkovaných krajek. Udělejte si výlet do Vamberku a navštivte muzeum krajek, kde zjistíte mnoho nových informací.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.