/album/fotogalerie23/a111-jpg/
/album/fotogalerie23/a112-jpg1/
/album/fotogalerie23/a114-jpg/
/album/fotogalerie23/a113-jpg/
/album/fotogalerie23/a110-jpg/

Poloha na mapě

Říčky v Orlických horách - pro lyžaře a turisty

Obec Říčky v Orlických horách leží na západním výběžku Orlických hor, dílem na výšinách, dílem v údolí a kotlinách, které zde vyhloubily početné potoky a potůčky.

Říčky v Orlických horách

Zdroj: panoramio.cz

V údolí potoka

Říčky patří mezi nejvýznamnější střediska zimní a letní turistiky v Orlických horách. Opravdu hezká horská ves v nadmořské výšce 635 metrů leží asi 5 kilometrů od Rokytnice. Nabízí řadu možností ubytování v Říčkách v Orlických horách a také široké možnosti aktivit v přírodě. Vesničku najdete v údolí potoka Říčka. Původně to byla osada lesních dělníků a sklářů. Dnes nabízí svým rekreantům aktivní sportovní vyžití a odpočinek. 

 

Kam vyrazit v Říčkách

Po stráních najdete roztroušené roubené chalupy, horské chaty, penziony a oblíbené hospůdky. V nejvýše položené části obce určitě navštivte horský kostelík Největší Trojice. Místní vrch s tajemným názvem Zakletý (991 m.n.m.) nabízí známý lyžařský areál oblíbený pro své sjezdovky a kvalitní zázemí se sedačkovou lanovoukou a několika vleky. V létě je zde adrenalinový park s možností lezení v lanovém parku, horské káry či terénní čtyřkolky.

 

Občerstvení

Pokud vás přepadne hlad, rádi vás pohostí v hotelu Konšel nebo na chatě Devětsil.

 

Ubytování v okolí

 

Penzion Pašta

Penzion Sokolí hnízdo

Apartmány Říčky


Tip na výlet

V okolí Říček najdete také několik běžkařských tras. Můžete vyzkoušet trasu Na Kunštátskou kapli, která začíná ve ski areálu Říčky. Jedná se o středně náročnou 12 km dlouhou trasu.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.