Fotogalerie

/album/fotogalerie58/a100-jpg1/
/album/fotogalerie58/a101-jpg2/
/album/fotogalerie58/a102-jpg1/
/album/fotogalerie58/a103-jpg1/
/album/fotogalerie58/a104-jpg1/
/album/fotogalerie58/a105-jpg/

Poloha na mapě

Podbřezí

Vesnička Podbřezí je vskutku malebná. Její obyvatelé jsou právem pyšni na titul „Vesnice roku“.

Podbřezí

       

Zdroj: panoramio.com

Jiráskovo Temno

Podbřezí je nadmíru zajímavá a vzorně udržovaná vesnička při silnici z Dobrušky do Solnice. Najdete tu zámek Skalka, který se pne na romantickém skalnatém ostrohu a je dějištěm známého románu Aloise Jiráska Temno. Zámek  Skalka je zatím bohužel nepřístupný, ale v zámecké kapli se pořádají různé výstavy. Podbřezí leží v romantickém údolí Zlatého potoka s několika stylovými mlýny. V obci najdete pěkné roubenky. Asi dvě stě metrů od zámku v romantické lesnatém údolí, najdete jedinečný židovský hřbitov, jelikož v 17. století zde pobývali židovští obchodníci.

 

Občerstvení

Neváhejte navštívit zdejší vyhlášený hostinec Skalka.

 

Tip na výlet

Udělejte si procházku krásnou přírodou a podívejte se na poutní místo Studánka. Krásná krajina plná zeleně potěší oko každého romantika. V roce 1699 tu podle pověsti došlo k zázračnému uzdravení slepého dobrušského sládka.

 

Mapa Podbřezí - Studánka

 

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.