/album/fotogalerie45/a43-jpg2/
/album/fotogalerie45/a44-jpg1/
/album/fotogalerie45/a45-jpg1/
/album/fotogalerie45/a46-jpg1/

Poloha na mapě

Pěčín - malebná podhorská víska

Pěčín je malebná obec na prahu Orlických hor. Typická pohorská víska má své nepopiratelné kouzlo.

Pečín

       

Zdroj: panoramio.com

Zbytky hradu

V obci najdete mnoho krásných roubených chalup a pěkný kostel. Za obcí západním směrem nad říčkou Zdobnicí asi 1, 5 km od Pěčína se nachází skromné zbytky nevelkého hradu. Dodnes je patrný půdorys a prokopaný příkop. Hrad byl založen v 14.století avšak již v roce 1421 je pustý. Žil zde sochař Leoš Kubíček a malíř Jan Trampota. Oba mají v obci své pamětní desky.

 

Občerstvení

Po krátkém výletu na hrad Pěčín můžete přijmout pozvánku na posezení v útulné hospůdce U rychtáře nebo v tradiční osvěžovně U Urbanů.

Tip na výlet

Udělejte si výlet na kole po stezce Z Litic do Orlického Záhoří, která prochází Pečínem. Užijte si zdejší přírodu ať už se vydáte jakýmkoli směrem, ale dejte si pozor, trasa je velmi náročná. Její celková délka je 39 km.

 

Mapa Pečín

Zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Sněhové zpravodajství

 

Deštné 100 cm
Říčky 120 cm
Čenkovice 55 cm

 

Všechny lyžařské areály

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.