Fotogalerie

/album/fotogalerie60/a111-jpg2/
/album/fotogalerie60/a112-jpg2/
/album/fotogalerie60/a113-jpg1/

Poloha na mapě

Osečnice

Typická podhorská obec Osečnice nabízí krásné výhledy až na Krkonoše. Při dobré viditelnosti dohlédnete i do Hradce Králové.

Osečnice

       

Zdroj: panoramio.com

Necování, vyšívání, haluzačení

Obec se nachází stranou rušných letovisek a nabízí klidně strávenou dovolenou. Přesná doba, kdy byla založena naše obec není známa. První zmínka o ní pochází z r. 1598. Ve starých pramenech je uváděna jako odlehlý klášterní újezd. Až do přelomu 18. a 19. století bylo základem obživy obyvatel v kraji zemědělství. Lidem ve zdejším kraji však jen práce v zemědělství obživu nezajistila, byli nuceni si vypomáhat vedlejším přivýdělkem. A to zejména tkalcovstvím, síťováním, necováním, vyšíváním na síťkovině, dřevařstvím, slévačstvím, haluzačením. Rekreační ves disponuje ubytováním v penzionech i v soukromí.

 

Tip na výlet

Pokud se chcete rozhlédnout po kraji udělejte si výlet do Skuhrova na rozhlednu. Dřevěná rozhledna se vypíná do výše asi deseti metrů a výhled umožňují tři vyhlídkové plošiny. Je odtud pěkný pohled na Skuhrov a kouzelné údolí řeky Bělé, těšit se můžete také z výhledu na panoramata Orlických hor. Můžete tam dojít i po svých po turistické modré trase.

 

Mapa Osečnice - Skuhrov

Zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.