/album/fotogalerie33/a43-jpg1/
/album/fotogalerie33/a44-jpg/
/album/fotogalerie33/a45-jpg/
/album/fotogalerie33/a46-jpg/

Poloha na mapě

Orlické Záhoří

Horskou obec Orlické Záhoří najdete v údolí Divoké Orlice. Je stejně jako sousední Bedřichovka až na samé hranici s Polskem mezi hřebeny hor. 

Orlické záhoří

       

Zdroj: panoramio.com

Barokní kostel

Název obce vznikl až v roce 1951 sloučením několika vsí – Bedřichovky,  Trčkova , Zelenky, Jadrné, Černé Vody a Kunštátu v Čechách. Obec Kunštát vznikla již v 16. století, kdy zde působili dřevaři a skláři. V obci najdete informační centrum, ubytování a stravování pro turisty a průjezd do Polska. V zimě jsou k dispozici běžecké trasy a vleky. V létě hraje prim turistika a cyklistika. Do Orlického záhoří pravidelně zajíždí cyklobusy a skibusy. Z památek dominuje barokní kostel sv. Jana Křtitele. Nad obcí stojí známá horská Kunštátská kaple. Obec se může pyšnit jednou historickou zajímavostí. V roce 1779 obcí projížděl císař Josef II. s proslulým generálem Laudonem. Císař prý zde vlastnoručně kosil oves, což připomíná obnovený pomník v obci.

 

Občerstvení

Na jídlo si zajděte do hotelu Kunštát.
 
Kontakt

517 64  Orlické Záhoří 34

tel./fax : +420 494 542 033
tel.: 725 081 136
e-mail : tic@orlickezahori.eu 
e-mail : tic.orlickezahori@seznam.cz

 

Tip na výlet

Vyražte na kole do Litic. Na trase vás budou čekat těžké úseky jen pro zdatné cyklisty. Tato trasa, která prochází převážně podhůřím Orlických hor, je vhodná pro zdatnější cyklisty. Povrch cesty vede po asfaltových silnicích i polních cestách a úsek Pekelec – Peklo je sjízdný pouze pro horská kola. Více informací o trase Z Litic do Orlického Záhoří.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.