Fotogalerie

/album/fotogalerie54/a82-jpg/
/album/fotogalerie54/a85-jpg/
/album/fotogalerie54/a86-jpg1/
/album/fotogalerie54/a87-jpg/
/album/fotogalerie54/a83-jpg/
/album/fotogalerie54/a84-jpg/

Poloha na mapě

Ohnišov - za pašeráky

Ohnišov je ideální pro každého, kdo touží po klidu, relaxaci či aktivním odpočinku v Orlických horách.

Ohnišov

       

Zdroj: panoramio.com

Káva, cikorka, cukr a tabák

Ohnišov je velká obec v údolí Janovského potoka asi pět kilometrů od města Dobruška. Obec byla kdysi strategickým místem v kraji, střežila totiž starou obchodní stezku z Čech do Kladska. Tudy chodili obchodníci oběma směry a také se tu jistě čile pašovalo. Vždyť právě řada místních obyvatel se v minulosti živila pašeráctvím. Z Kladska se tajně přenášelo všelicos. Hlavně však káva, cikorka, cukr a tabák. Dnes v Ohnišově najdete pěkný pseudogotický kostel sv. Cyrila a Metoděje.

 

Klidná rekreace

V chalupě č. 29 se narodila spisovatelka Pavla Buzková, která napsala zajímavý román s názvem Mlází, jenž bere inspiraci právě ze zdejšího malebného kraje a osudů jeho obyvatel. Spisovatelka je pochována na místním hřbitově. Z kulturních tradic jsou zde živé tzv. „Cikánské toulky“ – pochod o poslední dubnové sobotě. Obec je ideální na klidnou rekreaci v přírodě. Oceníte zdejší turistické trasy a procházky ve zdravých a tichých lesích.

 

Tip na výlet

Udělejte si výlet do obce Dobruška a navštivte zde renesanční radnici. Dozvíte se zde mnoho informací z historie města a ještě si budete moci vychutnat krásný výhled do okolí z věže.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.