Fotogalerie

/album/fotogalerie52/a10-jpg14/
/album/fotogalerie52/a70-jpg1/
/album/fotogalerie52/a71-jpg/
/album/fotogalerie52/a69-jpg/

Poloha na mapě

Nový Hrádek - Za větrnou elektrárnou

Nový Hrádek je malebné podhorské městečko čítající přes 750 stálých obyvatel. Nalézá se v severovýchodních Čechách na úpatí Orlických hor při hranici s Polskem.

Nový Hrádek

       

Zdroj: panoramio.com

Podhradí

Nový Hrádek najdete asi 8 km jihovýchodně od Náchoda. Obec vznikla jako podhradí hradu Frymburk, jehož rozvaliny jsou v terénu patrné dodnes. V 16. století byl Nový Hrádek povýšen na město a v údolí řeky Olešenky se dolovala železná ruda. Dnes je poklidnou rekreační obcí s několika roubenými chalupami a kostelem sv. Petra a Pavla. V obci je několik ubytovacích zařízení.

 

Co musíte vidět

Asi největší atrakcí Nového Hrádku je pak větrná elektrárna, která je vidět daleko do kraje. Z dalších oblíbených míst můžete navštívit blízké poutní místo Rokole, středisko Olešnice, roubený kostelík ve Slavoňově či Nové Město nad Metují a mnohé další. V roce 2011 získal Nový Hrádek prestižní oceněnní Vesnice Královéhradeckého kraje roku 2011.

 

Občerstvení

Z bohaté nabídky hotových jídel i minutek si můžete vybrat v restauraci Na Kovárně.

 

Tip na výlet

Pokud navštívíte Nové Město nad Metují, nevynechejte návštěvu zámku. Zámecké interiéry nabízí návštěvníkům historicky zdobené interiéry zařízené soudobým moderním nábytkem ve stylech vrcholné secese, art – deco a funkcionalismu. Nedílnou součástí je i zahrada, ve které si můžete odpočinout.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.