/album/fotogalerie63/a125-jpg/
/album/fotogalerie63/a126-jpg/
/album/fotogalerie63/a128-jpg/
/album/fotogalerie63/a130-jpg/
/album/fotogalerie63/a131-jpg/
/album/fotogalerie63/a132-jpg/

Poloha na mapě

Nové Město nad Metují - za krásným zámkem

V Novém Městě nad Metují pod Orlickými horami najdete skutečné skvosty architektury například i od Dušana Jurkoviče. 

Nové Město nad Metují

Zdroj: panoramio.com

Zámek se zahradou

Městečko má jedinečnou a polohu na vysokém ostrohu. Je to jedno z nejhezčích východočeských měst. Turistické atraktivity lákají turisty k návštěvě Nového města nad Metuji a ubytování tu také najdete celkem snadno. Za prohlídku stojí především zdejší krásné náměstí s podloubím, zbytky opevnění a zámek se zahradou od známého architekta Dušana Jurkoviče a zajímavými Braunovými sochami. Je tu také věž Máselnice, ze které je daleký rozhled. Na náměstí najdete také kostel a informační centrum, výtečnou cukrárnu a několik útulných hospůdek. Nezapomeňte navštívit zdejší  muzeum 

 

Co najdete v okolí?

Za městem leží v zalesněné krajině bývalé lázně Rezek, které jsou dnes pěkným výletním cílem. K procházkám zve také Klopotovské údolí a nedaleká rezervace s výběhem zvířat a zřícenina hradu Výrov. Krásný je výlet na blízkou turistickou chatu Peklo. Nové Město nad Metují je ideálním výchozím místem k poznávání Orlických hor i Podorlicka. Ve městě se každoročně koná kulturní festival Novoměstský hrnec smíchu.

 

Občerstvení

Město nabízí široký výběr restaurací a kaváren. Vybrat si můžete např. pizzerii Malecí nebo restauraci U Paďourů. 

 

Kontakt

Informační centrum

Telefon: 491 472 119, 731 627 741

Email: info@muzeum-nmnm.cz

 

Tip na výlet

Novým Městem prochází nenáročná cyklistická stezka, která vás zavede přes Slavoňov do Janova a zpět přes Ohnišov, Valské Doly a Chlístov. Na trase dlouhé 26 km si můžete vychutnat přírodu Bačetínského potoka. Více informací o trase Z Janova přes Nové Město nad Metují.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.