/album/fotogalerie43/a39-jpg1/
/album/fotogalerie43/a40-jpg2/

Poloha na mapě

Nebeská Rybná

V horské vesničce Nebeská Rybná se dostanete přímo do nebe klidu a odpočinku na čistém vzduchu v Orlických horách.

Nebeská Rybná

       

Zdroj: panoramio.com

Klasicisní kostel

Horská víska Nebeská Rybná leží v blízkosti Rokytnice v Orlických horách. Hlavní dominantou, viditelnou již z daleka, je zdejší klasicistní kostel. Obec leží na strategickém návrší mezi říčkami Zdobnice a Říčka. Vznik souvisí patrně s někdejším hradem Liberk. Obec byla výrazně postižena vysídlením německých obyvatel po druhé světové válce. To mělo za důsledek velké vylidnění, které přetrvává dodnes. Poklidná horská ves tak slouží k tiché rekreaci, turistice a k vyjížďkám na kolech. V zimě jsou okolní terény vhodné pro běžkaře. V obci se nachází krásné roubené chalupy, které slouží k pronájmu pro turisty či k soukromé rekreaci.
 

Tip na výlet

Nebeský sport v Nebeské Rybné…i tak je možné hovořit o golfovém areálu Golf Nebeská Rybná. Golf Rybná umožňuje vstup i negolfistům. Ochotně vám zapůjčí hole, vysvětlí terminologii a pravidla hry a naučí jejím základům.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.