Fotogalerie

/album/fotogalerie32/a37-jpg1/
/album/fotogalerie32/a38-jpg/
/album/fotogalerie32/a39-jpg/
/album/fotogalerie32/a40-jpg/
/album/fotogalerie32/a41-jpg/
/album/fotogalerie32/a42-jpg/

Poloha na mapě

Lukavice

Lukavice leží v centru nejlidnatější a značně navštěvované oblasti Orlických hor a jejich podhůří a rozkládá se v údolí stejnojmenného potoka.

Lukavice

       

Zdroj: panoramio.com

Chráněné stromy

Podhorská obec Lukavice leží mezi městy Žamberk a  Letohrad .  V obci najdete kostel sv. Filipa a Jakuba a kapličku sv. Jana Nepomuckého. Je zde také několik chráněných stromů a nádherné výhledy široko do kraje. Obec disponuje dobrým zázemím pro turisty a je vhodná pro klidně strávený pobyt. Z obce můžete navštívit městečka Orlických hor – Žamberk, Letohrad, Jablonné nad Orlicí nebo třeba přehradu Pastviny.

 

Občerstvení

Můžete si nakoupit v místní prodejně nebo vyrazit na jídlo do restaurace U Beranů nebo U Malečků.¨

 

Tip na výlet

Obcí Lukavice prochází cyklistická stezka Přes čtyři hrady, na které potkáte zříceniny hradů, mnoho kulturních zajímavostí, zámecké parky a místa k příjemnému posezení.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.