/album/fotogalerie27/a10-jpg12/
/album/fotogalerie27/a13-jpg9/
/album/fotogalerie27/a14-jpg10/

Poloha na mapě

Liberk

Svou klidnou dovolenou můžete strávit obklopeni přírodou ve vesničce Liberk v Orlických horách. 

Liberk

       

Zdroj: panoramio.com

Dřevěný kostelík

Krásná ves v podhůří Orlických hor se v kronikách a úředních zápisech připomíná již ve 14. století. V blízkosti totiž kdysi stál středověký hrad Rychmberk. Již v roce 1457 byl však rozbořen. Dnes je pýchou obce dřevený barokní kostelík sv. Petra a Pavla, který je obklopen horským hřbitovem. Je to velmi cenná památka lidové architektury z roku 1691. Uvnitř najdete unikátní kasetový strop, lidové obrazy malované na dřevě a rokokové dřevěné plastiky. Ke kostelu přiléhají roubená zvonice, fara a stodola. V Liberku najdete soukromé ubytování vhodné pro klidné trávení dovolené. V okolí je dostatek pěších a cyklistických tras.

 

Občerstvení

Na jídlo si můžete skočit do hospody Na Hradě.
 
Kontakty
Liberk 70
517 12 Liberk
 
Tel.:+420 494 545 129, +420 494 545 900
E-mail: obec.liberk@seznam.cz

 

Tip na výlet

Přes obec Liberk vede cyklistická trasa Z Rychnova nad Kněžnou do Uhřínova. Jedná se o středně náročnou 35 km trasu, která vede údolím Liberského potoka. Popis trasy a další informace o trase Z Rychnova nad Kněžnou do Uhřínova.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.