/album/fotogalerie51/a64-jpg/
/album/fotogalerie51/a66-jpg/
/album/fotogalerie51/a65-jpg/

Poloha na mapě

Kunvald

Kunvald je krásným místem pro Vaši klidně strávenou dovolenou v lůně panenské přírody Orlických hor.

Kunvald

       

Zdroj: panoramio.com

Jednota Bratrská

Kunvald je velmi zajímavým městem nedaleko Žamberka. Zde se psala historie. V roce 1457 zde byla založena Jednota Bratrská. Právě na ni je zde řada upomínek - obřadní síň (Domek Na Sboru), bratrská lípa a socha Jana Ámose Komenského. Kunvaldem samozřejmě prochází řada značených turistických i cyklistických tras. V zimě je okolní terén často využíván běžkaři. Naleznete zde také řadu možností ubytování v soukromí ve stylových chalupách.

 

Tip na výlet

Vyražte na výlet na kole. Na vyhlídkové trase Po hřebenech Orlických hor můžete obdivovat krásné pohledy do údolí, ale jen pokud vyšlapete několik náročných kopců. Navíc se podíváte na Anenský vrch, Zemskou bránu, tvrz Haničku nebo do Rokytnice v Orlických horách.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.