Fotogalerie

/album/fotogalerie55/a01-jpg/
/album/fotogalerie55/a06-jpg1/
/album/fotogalerie55/a04-jpg/
/album/fotogalerie55/a02-jpg/
/album/fotogalerie55/a03-jpg1/
/album/fotogalerie55/a05-jpg/

Poloha na mapě

Kounov - mlýny, tkalce a přadláci

Obec Kounov vznikla na soutoku Zlatého a Hluckého potoka. Rozkládá se v rozkošném údolí, ne nadarmo se jedna část obce nazývá Kounov – Rozkoš.

Kounov

       

Zdroj: obeckounov.cz

Mlýny a pily

Tichá vesnička Kounov žije svým nerušeným životem. Návštěvníkům a turistům nabízí malebnou okolní přírodu, pěkné výhledy a roubené chaloupky jako z pohádky. Život zde nebyl selanka. Tvrdé horské podmínky nedávaly příliš mnoho možností pro obživu obyvatel. Buď se odstěhovali nebo se živili přadláctvím, plátenictvím a těžbou železné rudy. V minulosti tu klapala také spousta mlýnů a pil na zdejších potocích. Je zde pěkná kaplička a několik ubytovacích možností.

 

Občerstvení

Příjemné posezení na zahrádce vám nabízí hotel Zlatý potok.

 

Tip na výlet

Kounovem prochází cyklotrasa Údolím Zlatého potoka, na které se podíváte do Janova, Sněžného a Dobřan. Trasa není nijak náročná a je dlouhá 20 km. Zde najdete, kudy vede trasa Údolím Zlatého potoka.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.