/album/fotogalerie31/a35-jpg1/
/album/fotogalerie31/a34-jpg1/
/album/fotogalerie31/a32-jpg/

Poloha na mapě

Kačerov

Obec Kačerov je rozptýlena na lukách a stráních a nabízí krásné pohledy na horské chalupy, které se snoubí s panenskou přírodou.

Kačerov

       

Zdroj: panoramio.com

Rašeliniště Kačerov

Tichá víska Kačerov je typickou rázovitou horskou obcí oblasti Orlické hory.  Obec je známá již v 16. století. Čile se zde dařilo sklárnám. Na jih od vsi najdete romantické zalesněné údolí Liberského potoka, které zve k nezapomenutelným procházkám s hojným výskytem borůvek a hub. V blízkosti je také přírodní památka rašeliniště Kačerov a na začátku obce horská kaplička. V obci byl vystaven horský kostelík sv. Kateřiny s šindelovou krytinou. Obec zve ke klidné rekreaci s dosahem nejznámějších turistických středisek Orlických hor a s dostatkem pěších tras i cyklostezek. V zimě nabízí výlety na běžkách a ubytování v blízkosti zimních center.

 

Občerstvení

Na jídlo si zajeďte do nedaleké Zdobnice. Najíte se v restauraci Vyhlídka nebo na chatě Slunečná.

 

Tip na výlet

Přijeďte do Kačerova vyřešit záhadu magnetického kopce, kde voda teče nahoru i míč se kutálí obráceně.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.