/album/fotogalerie44/a41-jpg1/
/album/fotogalerie44/a42-jpg2/

Poloha na mapě

Javornice

Horská obec Javornice se vine šest kilometrů romantickým údolím podél Javornického potoka v podhůří Orlických hor.

Javornice

       

Zdroj: panoramio.com

Lesní studánka

Ves se připomíná již ve 14. století. Její dominantou je pozdně barokní kostel sv. Jiří. Obec leží v nadmořské výšce 420 metrů. V její blízkosti se nachází romantická lesní studánka Buriánka a kaple sv. Anny. Z cesty ke studánce je nádherný výhled do kraje. Právě sem chodí místní turisté vždy na Nový rok popřát si vše dobré.

 

Co si prohlédnout?

Ubytování najdete v místních vzorně udržovaných horských roubených chalupách a také v hostinci U Sokola, kde je možnost stravování. V obci je pozoruhodný památník malíře Vojtěcha Sedláčka. Právě zde umělec a jeho manželka Marie (rovněž umělkyně) žili. V jejich domě je stálá výstava obrazů Vojtěcha Sedláčka a část domu je určena pro expozici krajkářství z dílny jeho ženy Marie Serbouskové – Sedláčkové. V části památníku je výstava loutek a hraček. Prostor je vyhrazen také pro pamětní síň Josefa Korejze Blatinského – etnografa a dlouholetého kronikáře vsi Javornice. Z Javornice vede několik pěších turistických stezek do okolí.

 

Občerstvení

Pohostí vás jistě rádi v hostinci U Rufferů nebo se můžete zajít osvěžit do hospody Sokolovna.
 
Kontakt
 
Javornice č.p. 3, 517 11
Tel.: 494 545 135, 493 034 447

 

Tip na výlet

Nasedněte na kolo a vyražte na výlet do Uhřínova po středně náročné cyklostezce. Projedete obcemi Bělá, Liberk a Prorubky.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.