Janov v Orlických horách

Janov v Orlických horách je navštěvován pěšími i cykloturisty pro svou zajímavou polohu a krásnou lidovou architekturu zasazenou do lůna nezkažené přírody.

U Janova

       

Zdroj: panormio.com

Drobní rolníci a řemeslníci

Obec Janov v Orlických horách je stejně jako kdysi klidnou horskou vesničkou s mnoha roubenými chalupami, ve kterých  žili drobní rolníci a řemeslníci a pár bohatších sedláků. Hojně se tu tkalo na starých tkalcovských staveb. To byla jedna z mála možných obživ zdejšího chudého obyvatelstva. Poslední stav se tu udržel až do roku 1971. 

 

Kam po okolí?

Najdete tu kapli sv. Josefa. V sousední stejně hezké obci Tis je zase kaplička Panny Marie a evangelická modlitebna. Krajina s potokem Olešenka okouzlí každého milovníka přírody. Intimní údolí se střídají s pěknými kopečky a štědrými vyhlídkami do kraje.

 

Tip na výlet

Při procházkách po okolí se vydejte nejdříve po modré a pak po zelené trase a dojdete po 2 km na poutní místo zvané RokoleStojí tu starší barokní kaple nad zázračným pramenem. Vevnitř pak je obraz Panny Marie Rokolské. Je tu také zajímavá lidová dřevěná loreta s krytým ochozem s obrazy sedmi bolestí Panny Marie a kostelík.
 
Mapa Janov - Rokole
Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.