/album/fotogalerie48/a55-jpg2/
/album/fotogalerie48/a56-jpg2/
/album/fotogalerie48/a57-jpg1/
/album/fotogalerie48/a58-jpg1/

Poloha na mapě

Helvíkovice

Poloha obce, příznivé klimatické podmínky a krásná příroda umožňují aktivní i pasivní relaxaci, turistiku a cykloturistiku v Orlických horách.

Helvíkovice

       

Zdroj: helvikovice.cz

Empírový lovecký zámeček

Ves Helvíkovice nedaleko města Žamberk proslavil především její slavný rodák Prokop Diviš, vynálezce bleskosvodu. Jeho rodná chalupa byla přetvořena v pamětní síň, která slouží prohlídkám pro veřejnost. Dále se v obci nachází kaple sv. Antonína. Příznivé klimatické podmínky vyzývají k procházkám a jízdě na kole do okolí. Helvíkovice leží při staré cestě z Kladska do Čech. Počátkem 19. století zde nechal zřídit anglický šlechtic John Parish bažantnici a empírový lovecký zámeček, který dnes slouží jako myslivna.

 

Občerstvení

V obci je restaurant U Jelena vyhlášený svou domácí kuchyní (hned vedle chalupy Prokopa Diviše).

 

Kontakt

obec tel. a fax: 465 612 527
email: ouhelvikovice@orlicko.cz

 

Tip na výlet

Helvíkovice jsou přitisklé k městu Žamberk, nevynechejte prohlídku tohoto města. Navštivte tady např. městské muzeum. Stálá expozice se pak věnuje vývoji tradičních lidových i uměleckých řemesel na Podorlicku (krajkářství, práce se dřevem, textil…). V sezóně nabízí pravidelné výstavy výtvarného umění nebo tematické výstavy.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.