Fotogalerie

/album/fotogalerie59/a109-jpg2/
/album/fotogalerie59/a110-jpg1/

Poloha na mapě

Dobré

V obci Dobré v pdhůří Orlických hor je vždycky dobře. Najdete zde klidnou krajinu jako stvořenou pro odpočinek.

       

Zdroj: panoramio.com

Kolonizace lesů

Ves Dobré v údolí Farského potoka leží asi 8 kilometrů od Dobrušky. Vznik a vývoj obce Dobré patří do období kolonizace lesů v druhé polovině 12. a 13. století. Již od pradávna se tu těžila a zpracovávala železná ruda. Krásný je zdejší horský barokní kostelík sv. Petra a Pavla. Najdete tu pěkné hospůdky a koupaliště pro vodní hrátky. Malebnost vesnice podtrhují vzorně upravené lidové chaloupky.

 

Tip na výlet

Vydejte se po červené trase do Podbřezí (4,8 km), kde najdete zámak Skalka. Na tento zámek umístil spisovatel Alois Jirásek děj svého legendárního románu Temno. V minulosti zde byla tomuto dílu věnována i expozice. Dnes je zámek v soukromých rukou a pro veřejnost nepřístupný. Přesto ho, ale mlůžete obdivovat zvenku.

Mapa Dobré - Podbřezí

Zdroj: panoramio.com

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.