/album/fotogalerie22/a107-jpg/
/album/fotogalerie22/a108-jpg/
/album/fotogalerie22/a100-jpg/
/album/fotogalerie22/a101-jpg/
/album/fotogalerie22/a103-jpg/
/album/fotogalerie22/a104-jpg/

Poloha na mapě

Deštné v Orlických horách 

Lidová roubená architektura, hospůdky a restaurace, východisko cyklistických a turistických zras, ski areály a běžkařské trasy. To vše najdete v Deštném.

Deštné v Orlických horách

Zdroj: panoramio.com

Nejvýznamnější centrum Orlických hor

 Deštné v Orlických horách je nejvýznamnější centrum Orlických hor. V Deštné najdete ubytování, skvělé restaurace, hospůdky, informační centrum a další zázemí pro turisty. Kdysi bylo Deštné dřevorubeckou osadou, která patřila ke klášteru Svaté Pole. Zdejší obyvatelé, kteří přicházeli do těchto neobydlených lesních horských oblastí, se živili převážně tkalcovstvím a dřevařstvím. Na zdejších lukách a stráních chovali dobytek, sbírali lesní plodiny a občas si přilepšili pašeráctvím. Vedle toho tu byly mlýny, sklárny a pily. Postupně se tu začala provozovat turistika a zimní sporty. Dnes je Deštné výborným rekreačním cílem. Navíc si ponechává svůj osobitý šarm i poklid.

 

 

Co najdete v Deštném?

V zimě jsou v Deštné v provozu ski areály a běžkařské trasy. Za povšimnutí stojí nejen lidová roubená architektura, ale také barokní poutní kostel Sv. Maří Magdaleny. Součástí Deštné je osada Dříš s dřevěným poutním kostelem Panny Marie na Dříši. Hned vedle je turistická chata Panorama. Deštné je hlavním východiskem turistických a cyklistických tras. V okolí je třeba  vysokohorská osada Šerlich  nebo 96 kilometrů dlouhá Jiráskova hřebenová cesta a dvě naučné stezky. Nezapomeňte navštívit zdejší Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel.

 

Občerstvení

Najíst se můžete třeba v restauraci Kozí chlívek nebo ve srubu Karolina.

 

Tip na výlet

Pokud chcete vyrazit na kole, můžete zkusit svou zdatnost na trase Na kole z Deštného přes Šerlich po hřebeni hor. Tato trasa má 30 km a zavede vás na Velkou Deštnou a do Luisina údolí.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.