Fotogalerie

/album/fotogalerie57/a98-jpg1/
/album/fotogalerie57/a99-jpg1/
/album/fotogalerie57/a96-jpg1/
/album/fotogalerie57/a97-jpg2/

Poloha na mapě

Bystré

Krásnou vesničku Bystré najdete v podhůří Orlických hor. Můžete odtud dělat výlety do oklním center Orlických hor, která jsou od Bystrého nedaleko.

Bystré

       

Zdroj: panoramio.com

Barokní kostel

Hezká vesnička Bystré leží asi 8 kilometrů od Dobrušky na trase do nitra Orlických hor. Perlou obce je nádherný barokní kostel sv. Bartoloměje. Interiér nabízí pohled na vzácné sochy, štukové zrcadlo a zajímavý empírový sloh. Nezapomeňte shlédnout také Sbor Církve bratrské vystavěný v roce 1880. Zdejší obyvatelé se kdysi živili převážně tkalcovstvím. Dnes je Bystré vyhledávanou turistickou lokalitou pro skvělou rekraci. Najdete tu turistickou chatu s celoročním provozem, chatky na léto, osvěžující koupaliště a příjemné občerstvení.

 

Občerstvení

Něco k snědku si můžete koupit v potravinách Bartoš a nebo se můžete nechat obsloužit v hostinci U Divočáka.

 

Tip na výlet

Z Bystrého je to kousek do Nového Města nad Metují. Pokud se tam vydáte na výlet, navštivte městské muzeum, kde se dozvíte mnoho z historie regionu a především si prohlédnete barokní lékárnu.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.