/album/fotogalerie42/a32-jpg1/
/album/fotogalerie42/a33-jpg2/
/album/fotogalerie42/a34-jpg2/
/album/fotogalerie42/a35-jpg2/
/album/fotogalerie42/a36-jpg1/
/album/fotogalerie42/a37-jpg2/

Poloha na mapě

Bartošovice v Orlických horách

Bartošovice v Orlických horách jsou příjemnou a klidnou obcí na Záhoří v údolí Divoké Orlice v blízkosti Polska.

Bartošovice v Orlických horách

       

Zdroj: panoramio.com

Údolíčko

Bartošovice jsou největší znovuosídlenou vsí Záhoří. Vznik osady je položen již do 13. století. První písemná zmínka však pochází až z roku 1548. V místní části zvané Údolíčko najdeme kapli sv. Anny. V Bartošovicích se prý začalo také lyžování v Orlických horách. Zdejší kolář zde vyráběl jasanové lyže již před první světovou válkou. Později tu vznikly také první sjezdovky a skokanský můstek. I dnes zde najdete lyžařské středisko Nella. Z Bartošovic můžete také vyrazit na výlet do sousedních obcí v Polsku. Mezi pohádkové postavy Bartošovic patří bájný loupežník Ledříček, který prý žije v okolních lesích.

 

Nenechte si ujít

Mezi památky obce patří barokní kostel sv. Maří Magdalény a pěkný barokní most se sochou sv. Jana Nepomuckého. Obec leží na dosah hlavních turistických center Orlických hor a zároveň nabízí klidné prostředí pro zimní i letní rekreaci. Okolí je hustě protkáno sítí cyklotras a pěších stezek. V obci najdete lyžařský areál a běžecké terény. Samozřejmostí je výběr ubytování a stravování. S ostatními obcemi a městy jsou Bartošovice spojeny pravidelnou autobusovou dopravou. K obci patří ještě vsi Vrchní Orlice, Malá Strana, Podlesí, Nová Ves a turisticky pozoruhodný Neratov.

 

Občerstvení

V Bartošovicích si můžete nakoupit v místním obchodě nebo se najíst v bistru pod sjezdovkou v ski areálu Nella.
 
Kontakt

Bartošovice v Orlických horách 35
51761 Rokytnice v Orl.horách

tel: 491616906
email: obecniurad@bartosovice.eu

 

Tip na výlet

Projděte si naučnou stezku Zemská brána, která je obousměrná, dlouhá 3 kilometry. Začátek je u kamenného mostu v Bartošovicích v Orlických horách nebo na hranici CHKO nad Kláštercem nad Orlicí.  Stezka je vhodná spíše pro pěší turisty. Cyklisté mohou trasu absolvovat v úseku od Klášterce k Pašerácké lávce.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.