Fotogalerie

/album/fotogalerie126/velka-destna-2-jpg/
/album/fotogalerie126/u-serlisskyho-mlyna-jpg/
/album/fotogalerie126/kostel-v-neratove-jpg1/
/album/fotogalerie126/kostel-v-dobrusce-jpg/
/album/fotogalerie126/kostel-u-destne-v-orlickych-horach-jpg1/
/album/fotogalerie126/zamek-nove-mesto-nad-metuji-jpg/

Vítejte v Orlických horách

Objevte málem zapomenuté Orlické hory. Kraj plný romantických zákoutí, malebné horské architekutry, tajemných zřícenin, množství pohádkových zámků a zátočin řek vinoucích se údolími Vás nadchne. Neváhejte a vydejte se s námi do kraje, který střeží samotný Rampušák a víla Kačenka.

     

Kde Orlické hory najdete?

Malebný region Orlických hor a Podorlicka leží v severní části východních Čech při polské hranici. Nejvyšší horou je Velká Deštná (1115 m. n. m.). Pásmo hor začíná nad městem Náchod, dále pokračuje přes střediska jako je Rokytnice a Deštné až k obci Jablonné nad Orlicí a Bartošovice. Zde u Zemské Brány pásmo Orlických hor končí a je už na dohled další pohoří Králického Sněžníku.

 

masarykova chata na šerlichu

 

 

Je zde co dělat po celý rok

Orlické hory jsou navštěvované především v zimě lyžaři pro svá kvalitní lyžařská střediska, z nichž jsou nejnavštěvovanější Deštné a Říčky, které Vás překvapí příznivými cenami a vysokou kvalitou nabízených služeb, a množství upravovaných běžkařských tras. Za Vaši návštěvu ale stojí Orlické hory i v létě.  Mírné kopce jsou protkány hustou sítí naučných stezek, turistických značek a cyklotras ideálních pro rodiny s dětmi i zkušené turisty a cyklisty. Milovníci vojenské historie zajásají nad prohlídkou zdejší obranné linie bunkrů a několika přístupných  pevností , z nichž jsou nejznámější Dobrošov a Hanička. Vodáky potěší neposedné vlny Divoké Orlice. Ani o další adrenalinové aktivity jaké nabízí lanové parky, čím dál více populární paragliding, terénní čtyřkolky a další zde není nouze.

 

 

lyžování zielenecvýlet po hřebenech

 

Dovolená na horách

Orlické hory jsou ideálním místem pro Vaši dovolenou. Množství turistických zajímavostí je doplněno také širokou nabídkou kvalitního ubytování. Naleznete zde luxusní hotely s bazénem a wellness, menší horské hotýlky, příjemné rodinné penziony, moderní apartmány, ale také typické útulné horské chalupy. Z rozličné možnosti jistě uspokojí každého návštěvníka tohoto horského regionu a přispějí pohodovému strávení dovolené nebo pouze prodlouženého víkendu.

 

 

Poznejte všechny oblasti regionu

Orlické hory je možné rozdělit na dvě části s centrem v Deštné. Oblast od  Olešnice k Deštné  je pomyslnou branou Orlických hor. Pásmo táhnoucí se na opačnou stranu od Deštné k Rokytnici pak představuje pravé Orlické hory s polozapomenutými vesničkami a hlubokými lesy...

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na tůru pěšky nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo probádejte kouzelná skalní města Adršpach na Broumovsku. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.

Certifikáty a ocenění